Jump to content
Българският форум за музиканти

Wndows XP vs Windows 7


master_gamgee

Recommended Posts

От около година ползвам 7-мицата и оттогава не съм преинсталирал и всичко си работи добре, както 1-вия ден в който я инсталирах. От година и половина живея във Валенсия, където отворих студио, та ежедневно машината работи под доволно натоварване /записи, работа с проекти съдържащи множество тракове с виртуални инструменти с доста ефекти в реално време/ и никога не съм имал проблеми с операционната с-ма. Аз съм с win 7 64 bit и всичко върви перфектно. Както 64, така и 32 битови приложения, включително и waves VST. До сега няма нещо, което да ми е направило проблеми а най-интересното е, че наистина не ми се наложи поне веднъж да преинсталирам. Просто няма защо. Заради 7-цата засега отлагам покупка на Mac. Просто не ми създава ядове ! Софтуера ми е лицензен, но съм пробвал и народен такъв и няма ядове. Работя с Cubase и Wavelab а съм пробвал и Vegas, както и множество друг софтуер, няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много време работих на XP, минах за момент на Vista, но ми дойде акъла бързо бързо и се върнах на XP. После дойде и седмицата и откакто я пробвах не съм се връщал на XP. Не съм имал проблеми с нито една програма ( и на 64 бита и на 32 и 32 битова на 64 битов :) и тн). даже както спомена някой по-горе като че ли guitar rig върви с една идея по-добре. като цяло съм много доволен от 7-цата и имам по-малко проблеми отколкото с XP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах на Win 7. Никакви ядове с инсталацията, Waves също си бачкат (като VST), само една лека подробност имаше при инсталацията. Иначе още нямам някакви сериозни впечатления, едва вчера го направих, но пуснах един проект и си вървеше ок. Само нещо странно забелязах - като слушам музика (winamp) на няколко пъти прескочи, но тогава имаше доста сериозно натоварване на харддиска - копиране на файлове, нещо рендвах по същото време и т.н. (а музиката ми също е на харда)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да опише кои процеси в 7-цата (от системните) могат да бъдат српряни така че да се освободи вътък за работа спокойно,

ползвам Cubase 5,1 с VST-тата му ... на моменти ми лагва и ако съм в запис престава да записва за 1-2 сек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Services - по-добър от този сайт не съм намирал:

http://www.blackviper.com/Windows_7/servicecfg.htm

Действай внимателно, и най-важното - преди да спреш някой сървис кликни на името му, отваря се wiki-страница с кратко (или по-обстойно) инфо за него.

BlackViper се е погрижил и за инфо за другите версии на Windows.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото това със services не е чак толкова голяма панацея колкото на някои им се иска. Аз лично не бих разчитал на мъничката оптимизация, която точно изключването на някой service ще ми даде ако трябва да разчитам на щайгата за лайв. Ако е на ръба тази машина, значи не е за лайв :hysterical: требе си т.нар. overhead

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да опише кои процеси в 7-цата (от системните) могат да бъдат српряни така че да се освободи вътък за работа спокойно,

ползвам Cubase 5,1 с VST-тата му ... на моменти ми лагва и ако съм в запис престава да записва за 1-2 сек.

 

Това с лагването на моменти, може да ти е от "autosave", който е включен по дeфoлт в Cubase.

Редактирано от Reckless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате да ви става машината за лайв,и сте със firewire card,ползвайте ТАЗИпрограма,препоръчана ми от PRESLY :godbless: ,всички пуканки изчезнаха,а ги имаше- въпреки services орязванията,които бях направил,въпреки бързите процесори на лаптопа,и въпреки 4-те гб рам и всичко останало-не откриете ли какво ви прецаква аудио-потока-и 100гб рам да сложите със core i-7-все тая.Говоря за win7x64,предполагам, че и за другия уйн се отнася.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз брадясах нещо с win 7 (32 bit) - ръчкането на процеси не помага съществено, спрях визуалните ефекти, даже по едно време изключих всички системни процеси, но пак същото. Обаче се сетих нещо което отдавна не бях бутал - buffer size на аудиокартата (M-AUDIO DELTA 1010LT) - вдигнах го до 2048 и всичко заспа (говоря за доста натоварен проект в Nuendo, иначе не забелязвам ядове). Интересното обаче е че под XP, буфера беше на 256 и нямаше ядове (със същия тежък проект)...явно на XP му стигат ресурсите ми, а win 7 иска още...абе аз що ли си мислех че 2.2GHz Dual Core и 2GB памет стигат...?!? (или пък аз бъркам нещо супер елементарно, но важно...)

 

та, който няма по-мощна машина, да види буферсайза на картата си (говоря за карти с ASIO, макар че и в ASIO симулаторите май имаше такова нещо) - настройка на буфера би трябвало да има в опциите на картата ви (поне всички про-модели с които съм работил, имат)

 

p.s. при тестовете и taskmanager и VST performance (метърчето дето показва натоварването на процесора и диска) показват около 60% натоварване на процесора (останалите процеси да дърпат около 1-2, другото свободно) и незабележимо на харддиска...иди че разбери?!?

Редактирано от master_gamgee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.