Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Rga8 + Emg 808 = зверски шум


Recommended Posts

Мъни, абе ти включи ли бридж адаптера към платката?Ако си - да не се бият там нещо, въпреки, че си го намалил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не е нужно екраниране. Все пак китарата е активна и сигналите са нискоомни. Обърни внимание на доброто замасяване. Това е достатъчно!

Пробвай тогава да вържеш адаптерът директно към жака - без всякакви потенциометри и тн. Естествено му подай 9в напрежение :P

 

Вярно, че ибанец имаха куци решения с 3 волта :( Бях забравил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да не се бият там нещо, въпреки, че си го намалил?

 

 

Не, не. Чисто по схемата, без подобрения и модификации....%§%(*%$№$№@$№@$%€§......мка му.

 

Иначе адаптера директно към жака (почти) го правих и дава най-много шум.

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И директно към жака ли има шум ве--малиий.Това е варианта с най-малко свръзки и дължини на кабелите така би трябвало да е най-добре.

Ако наистина има проблем явно проблема идва от самия адаптер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми брумяха EMG -та от китарния кабел въртяхме схеми слагах медно фолио и кво ли не...на края отидох в динакорд взех си инструментален кабел качествени жакове направих си два нови кабела и всичко приключи.Не изключвай и този вариант може да ти е от кабела ако и това не помага вече е от адаптера бъди сигурен, но при мен брумеше по същия начин така че опитай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, Mark Avrelii имаше подобен, макар и не толкова силен проблем с активни адаптери, който се оправи след смяна на кабелите.

Звука на твоето видео напомня повече на шум от касетофон. Възможно е това да е шума от предусилвателите на адаптерите, усилен от хай-гейн апаратурата. Доста EMG-та имат подобен, макар и по-тих шум. Принципно най-често смущаващите сигнали са по-нискочестотни, 50, 100, 200, 400 Hz....

Такъв шум рядко е причинен от електромагнитни смущения. Възможно е обаче и нещо да не е свързано правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, преди малко го забих на FM-418, бръмчи точно толкова, колкото и другия. И при двата нойс гейта гаси на около -69 децибела. Явно е въпрос на окабеляване и екраниране - оригиналните кабели с него са насрани, трябва да си правя други. Олекна ми :hysterical:

 

:angry: на всички за идеите ;)

 

P.S. Хм, сега като монтирах обратно неговия си ми се струва, че все пак бръмчи една идея по-малко.....

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е въпрос на окабеляване и екраниране

 

Мнението ми няма за цел да обезсърчава, но правилното окабеляване ще премахне само мрежовия нискочестотен брум, а при активни адаптери екранирането може и да не се усети въобще. Ако има високочестотен шум, има възмонжост вината да е в предусилвателите, вградени в адаптерите.

Дано греша.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, днес повторихме теста с въртенето на адаптери, само че на 2 метра от компютъра. На ибанеца му забучих 808-цата от ЛТД-то, няма го този дразнещ брум и ноис гейта се гаси на -72 децибела. Резултатите сочат дефектен адаптер. Гадост. :headbang:

 

Какво забелязвам. Адаптерите в "работно" положение, при свирене, стоят почти вертикално по дължина надолу:

549473.jpg

 

 

Когато завъртя китарата по оста на грифа на 30 градуса напред или към мен, "здравия адаптер" почва да издава брум, а въпросния набеден за бръмчащ - спира да бръмчи и гейта затваря. WTF?! :cheers2: Когато изправя китарата до работно положение, здравия спира да бръмчи, счупения изпълва ефира с брум. :)

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекламирал съм го, нека да изкажат становище техническите лица от Форте, за мен този адаптер е дефектен ;)

 

Евтиме, сигурен съм, че и на луната ще бръмчи, загубих си повече от 2 седмици с него :punk_guitar:

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛЕле човече съжелявам те вече ;)

Това което описваш наистина е странно!

Сигурен ли си че около теб няма някакво лъчение.

Да кажем огромни антени на тавана или нещо от сорта.

И моите EMG-та бръмчат ама като съм влизо до монитора на компа или друга апаратура която излъчва...и то по същия начин така като въртя китара и забелязвам промени в брума.Но иначе като се дръпна на няколко метра и сичко е О.К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, пич!

 

Виж тази тема! При теб проблема май е различен, щом с другия активен адаптер нямаш проблеми, но все пак и шумът и ситуацията много ми напомнят на моята.

Доколкото разбрах не си пробвал шумящата китара на друго място!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, и ти си се бил забъркал в ситуация :)

 

Имам подръка китара със същите адаптери - брума е в границите на поносимото в сравнение с дефектната бройка :greenangel:

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.