Jump to content
Българският форум за музиканти

Раздел продавам


Recommended Posts

Не съм сигурен, но мисля че не може да се коригира заглавието на пусната обява и идеята ми е ако може да се направи така че да може, щото видях в един форум просто сменят заглавието на продадено или нещо от сорта и така обявата се подминава. дали е възможно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ново предложение - смятам, че е крайно време да се наложат по-строги правила за писане на обяви в раздел продавам. Като например броя на обявите от един потребител да са ограничени. В момента масово се пуска всяка седмица нова обява вместо да се подновява старата. Също така рядко се спазва някакъв шаблон и продължава да има теми озаглавени "Продавам". А хората които не обичат правила лека полека им се вдига мерника и ако не се научат - излитат от форума.

 

п.с. Не мисля че откривам топлата вода - това е приложено в други форуми и работи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента масово се пуска всяка седмица нова обява вместо да се подновява старата.

 

 

Точка 6 от правилата те приканва да правиш именно това, не виждам какъв е проблема. При положение, че писането в темите от този раздел не ги вдига (добро решение според мен) не виждам друг начин за подновяване на обявите.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да се режат и "клакьорите"-имам предвид освежаващи постове,като-цитирам:"много сериозна фирма","Супер китара-прилича на страт", и много други "случайни" коментари от "непознати" на продаващия нещото си,членове.Евтина реклама,с две думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента масово се пуска всяка седмица нова обява вместо да се подновява старата.

 

 

Точка 6 от правилата те приканва да правиш именно това, не виждам какъв е проблема. При положение, че писането в темите от този раздел не ги вдига (добро решение според мен) не виждам друг начин за подновяване на обявите.

Нали точно това е идеята на тази тема - промяна на правилата. Какъв е смисъла един човек да има 10 теми за продажбата на едно и също нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно и мен ме е дразнило и аз съм го правил поради точно този факт, че е масова практика за някои хора. Получих обаче от форумен администратор съобщение да не го правя защото не било масова практика въобще. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилата са добри , според мен и обявите се пускат по една в седмица на потребител.

 

При подновяване на обявите понякога се коригират цените и това също е полезно, а ако ви дразнят-просто не ги четете!

 

По скоро има някои нови членове дето с регистрацията си тук веднага почват с обявите без да четат кое за какво , що ,как и т.н.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Имам едно предложение относно този раздел ако има възможност след като се е изършила продажба нека да се затваря или като някои колеги пишат ПРОДАДЕНО.Влизам в раздел продавам и започвам да се чудя валидна ли е обявата не е ли ....пиша никой не отговаря според мен може нещата да се сложат в някакъв ред да е ясно кое го има кое го няма. Общо взето е един хаос....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako продавачът не е написал, че нещата са продадени, модераторите няма как да знаят дали обявата е все още активна. Задължение на продавача е да си поддържа актуален статуса на обявата. По желание на продавача темата може направо да се трие, въпросът е, че това ще натовари допълнително модераторите, които и без това имат достатъчно работа с щуротиите в този раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теми не се трият. Ако обявата е обявена за невалидна от продавача - затваря се. Разделът е настроен така, че не показва затворените теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, само дето на повечето след успешно реализирана сделка хич не им пука да си правят труда да оглашават че обявата е невалидна...И така остава да ''виси във въздуха"месеци наред...Най малкото, обесмисля се ролята на търсачката; намираш- обаче, то го няма... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, само дето на повечето след успешно реализирана сделка хич не им пука да си правят труда да оглашават че обявата е невалидна...И така остава да ''виси във въздуха"месеци наред...Най малкото, обесмисля се ролята на търсачката; намираш- обаче, то го няма... :o

 

това е много вярно! според мен задължително трябва да се въведат натрапчиви нотификации за раздел "продава" - като тези за лс, само че във форумния сигнално розов цвят :girl_witch: и написани така, че и най-големият простак да разбере, че са в негов интерес...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.