Jump to content
Българският форум за музиканти

марки кубета


Bassko

Recommended Posts

Ще ми предложите ли някои марки бас кубета да се поразтършувам! :)

Търся мек звук с средни и малко високи същевременно да има възможност за повечко ниски... честоти нали, не нещо друго. По магазините из София има само фендер основно :P искам нещо по-солидно

 

п.с. берингер не ми харесват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично много ми допада MAGC серията на Ashdown, но не знам дали ги внасят в БГ

 

П.П. кои модели на behringer за бас си пробвал и не са ти харесали? Щото един мой познат се чуди какво да си вземе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти изпадне ashdown не се замисляй

не съм пробвал - на тази фирма е много реномирана и ужасно много я хвалят

по западните списания

сигурно има защо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Gallien krueger в сравнение с ashdown, днес ходих до Благоевград и пробвах marshalл stage бас кубе,...м... не беше лошо но нещо не ми допадна много. Средните почти се губеха, требел-а за да си се чува трябва да го надуеш до край! ниските бяха горе-долу ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като те слушам само за еднa Mesa си ама ако можеш да си го позволиш ест...бтв..не се лъжи по марката..това че е маршал не значи че няма да речем 5 модела берингер(които ти явно не харесваш) които ще искарат по добър завук...

 

п.с. за лампово или транзисторно комбо говориш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ashdown наистина са доста реномирана марка, но напоследък гледам доста евтини техни неща в интернет, което ме навежда на мисълта, че са пуснали евтини серии, което означава... всеки знае какво означава-цената за сметка на качеството. Не съм чувал досега нещо от въпросните евтини серии, но предполагам, че ще има една такава зависимост. Бих ти препоръчал да чуеш някой Карвин, според мен имат прилични неща на прилични пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал да чуеш някой Карвин, според мен имат прилични неща на прилични пари.

Да, определено. Прочее, имат и неприлични неща на неприлични пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси си на старо някой Trace Elliot - може да се намери за сравнително прилична цена за реномето на марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю ето и моето мнение.Повярваи пробвал съм всичко което е на пазара.Спрях се на HUGES&KETNER.Сериозна фирма със сериозен потенциал.Свиря вече 6 години и не мога да намеря кусур.Нещо повече които доиде в клуб Алиби свири с този амп. и отзивите са отлични.Ако искаш подробности кажи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ashdown е добра марка, а моделите, с които се наложиха на пазара (серия АВМ) са разработвани от същия инжинерен екип който работи и за Trace Elliot т.е. има общи неща, но Ashdown е по-модерен и (според мен) по-добре звучащ усилвател. Серията MAG е по-евтиния вариант на АВМ, прави се в Китай. Не съм пробвал, но в нет-а има доста хора, които са доволни от нея. Усилвателите на Behringer са нещо като "менте" на MAG серия т.е. приличат си като външен вид и донякъде като функции, не вярвам да имат нещо общо като тон. Сещаш се :blink:

Комбото, към което си дал линк е от най-евтината серия BLUE LINE. Нямам впечатления, но не вярвам да си струва.

 

За сравнението с Gallien Krueger - Ashdown е по-оцветен и по-сочен като звук и има повече компресия, GK е по-верен, по-стегнат, но по-сух. Ако искаш мога да ти дам моя GK 400 RB IV да го пробваш, но страшно зависи през каква колона ще го пуснеш. Бих казал, че при баса това е 70% от звука.

 

Не бих ти препоръчал Carvin, дори скъпите модели, Marshall също. Виж някой SWR как ще ти се стори, марката е сериозна.

 

HUGHES&KETTNER също е добър вариант. Имам техен предусилвател, пробвал съм и няколко комбо апаратури и доста ми харесват.

 

Някъде към началото на май се надявам във ФАКТОР да дойдат няколко усилвателя Nemesis (евтината серия на Eden Electronics - една от най-добрите фирми в бранша, нещо като ). Не съм слушал Nemesis (освен на изложение, но тогава беше много шумно и почти не се брои), но отзивите са добри, а аз тайно се надявам да ми харесат за да си взема някоя тяхна колона и да приключа с оборудването на този етап :curse:

 

Май от дотук изброените H&K е един от най-добрите варианти, но трябва ти да чуеш и сравниш с твоя бас. И още нещо - имаш хубав инструмент, не си взимай някакъв евтинджос, please! Както знаем и добрите фирми имат слабички (и евтини) модели. Направи си услуга, вземи нещо добро :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:inlove: :inlove: AMPEG !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :inlove: :inlove:

 

bY AMPEG amplificaton. Убийствената амплификация!

 

:)

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  AMPEG !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

bY AMPEG amplificaton. Убийствената амплификация!

 

 

За отделен усилвател и колона 8 х 10 - да, но за комбо - не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така се говори за кубета,та реших да попитам:

Според изложените мнения по-горе,оставам с впечатлението,че HUGHES&KETTNER -BK100 :

http://www.visiarts.com/kettner006.htm

е по-предпочитан от Fender Rumble100:

http://www.bothner.co.za/products/fender/rumble100.shtml

И двете кубета са в един ценови клас.Дилемата е :cheers: -кое да е?

Ако някой има конкретни впечатления и ги сподели - ще съм му благодарен :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.