Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer Od100


balombi

Recommended Posts

И аз подкрепям идеята за процесор на старо, та дори и с по-ограничени възможности от новите хипер-гъзарски. Дава по-голям набор от звуци от драйв педал.

 

Иначе един Милин Камък и си ти. :nono: Едва ли ще звучи много по-гадно, превид апаратурата ти. (Е, може би малко по-гадно :D).

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо наистина не си измайсториш един MXR + . Частите са не повече от 1-2 лв., виж някой, който да ти ги навърже по схемата на една експериментална платка. Някой който разбира от електроника. Сложи платката в някаква самоделна кутия и си готов със звук близък до този, който ти е необходим. Не вярвам за кремонката да ти трябва много драйв все пак. Някъде в нета имаше дори схеми на експериментални платки с разположение на елементите, така че и сам да се справиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето две снимки , който ми беше прпатил собственикът ,преди да купя кубето.

http://hristo9611.snimka.bg/arts/kube.532899.20549185

http://hristo9611.snimka.bg/arts/kube.532899.20549184

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отварял съм го на няколко пъти и наистина чатите са от оригинален фронтмен!

Не знам,обаче, защо драйва липсва- миналият собственик ми каза че така си го е взел от по-миналият собственик.

По въпроса с правенето:

Пробвах , но познанията в 8ми клас не ми стигат.

Трудно ми е да си направя платката ... а в Монтана всеки ми казва , че няма тестови платки....

Между другото имамли някой който да продава готови платки за ефекти , на който аз само да сложа елемнтите и да ги споя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"имамли някой който да продава готови платки за ефекти , на който аз само да сложа елемнтите и да ги споя.... "

 

По западни DIY сайтове се предлагат платки и комплекти за сглобяване, но цените няма да ти харесат.

Универсални платки се продават от лев до към пет лева според размера.

 

На снимката на кубето ти гледам, че липсва бутона Drive Select. На оригиналната платка той се намира между Drive Volume и Gain.

Гледам картинката на платката във втората страница на pdf-а, който съм ти посочил в по-предния постинг. Ти имаш 5 потенциометъра, а в оригиналния Фронтмен са 6. Отвори кубето и сравни картинката от pdf-a с това, което реално имаш в кутията. Виж дали потенциометрите са извдени с жички на горния панел или направо излизат от платката. Потърси бутона Drive Select и мястото на липсващия потенциометър.

 

Може даже да се окаже, че вътре не Frontman R15, a нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кубето не е при мен сега , но си спомням че потенциометрите са изведени до горния панел с един дебел кабел.

Утре ще го отворя и разгледам ПОДРОБНО , но доколкото си спомням бутон за драйв липсва, мога да пусна и малко снимки , за да видиш за какво става въпрос.

 

П.П

Благодаря ти за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.