Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой използва ли бюро с плъзгащ се втори плот за Midi клавиатура?


Тео

Recommended Posts

Като цяло ми се струва, че плотовете на предлаганите бюра няма как да съберат 61 клавишна.

Предполагам, че някой много преди мен е стигнал до решение

Говоря за нещо подобно, но и това не върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш да най-близкия прозводител на мебели от ПДЧ, МДФ и тем подобни, задаваш му минимални размери и всичко може да ти се скрои. От готовите надали ще намериш за MIDI с толкоз клвиша. Разрови се из сайтовете на мебелните къщи в БГ. Все нещо ще намериш.

 

:headbang: Кухнята, спалнята и детската когато ги правих си бяха по индивидуален проект и всичко се правеше по взети на място мерки :)

 

Поздрави!

Георги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си намерих едно старо бюро от едно училище (от тези големите чинове ) и ще го дооправям сам :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите!

Правенето по поръчка не би трябвало да представлява някакъв проблем, съгласен съм.

Мисля и в направлението нещо готово с малко преработка да се проспособи.

Поздрави и на вас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година си поръчах такова бюро, със същия плъзгащ се плот за мидито. Излезе ми по-малко от 250 лева като размерите до сантиметър си ги бях дал аз и ми го направиха точно каквото исках. Много помогна това, че вече знаех каква клавиатура ще слагам, така че съобразих размерите предварително с мястото, където щях да слагам бюрото и клавиатурата, която вече си бях купил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 2-3 години си купих бюро дълго 160см (от Бриколажа ....непомня за колко лв. .....130....-...150 лв. ) и си направих поставка за МИДИ клавиатурата - M-AUDIO 88 - клавиша. Поставката е от метални профили 20х30 и телескопични водачи 45см. като тези http://www.rosi.bg/teleskopichen-vodach-1606.html

Ако искаш мога и снимка да кача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста удобно и се спестява място с тези подвижни поставки.

 

19980248883983597541283857610DBIWpHnq91ZeXTp8jSje.JPG

 

Проблема при по-дългите бюра е, че горния плот провисва с времето (около 1 см. в средата).

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте, отказвам се от плота и минавам на поставка от профили + водачи.

 

По-дългия плот е поддатлив на провисване, а и може да вибрира...

Но е и факт, че разликата между талашит и шперплат е сериозна.

Аз се наложи да вдигна на стена в стаята ми някои неща, за да освободя място за едно мое "творение" отдолу...

Върху плоскостта сложих тежки предмети, като основната тежест се падна в средата, между винкелите.Още се чудя как държи толкова равно.

Така че от мен- талашита става за много работи, аз не се сещам нито едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си плот 25 мм дебелина или 36 мм и вече ако не слагаш някоя няковалня в средата няма да имаш проблем.

Иначе си прав, шпертплата(дано не го бъркаш с фазера , както мнофго хора правят) е значително по корав , но доста по скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.