Jump to content
Българският форум за музиканти

The Chorus


DaftFunk

Recommended Posts

Отварям темата защото chorus е един от най-популярните и ползвани китарни ефекти ( въобще ефекти )

 

Стигнах до избора на такъв и установих че почти няма избор тък наоколо.

 

Ако има вещи в занаята да уточнят за непросветените разликите между :

 

stereo chorus / mono chorus

ultra chorus / pure chorus

 

освен това .. марки , качество, цени.

 

И по специално струва ли си Ultra Chorus-a на Behringer щото са пуснали цялата серия в Dynacord а и нямам пари за Роланд , Boss Digitech или нещо по така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами chorusa по принцип е удвояване на звука, все едно свирят заедно 2 китари, но за да е по-реалистично едната е леко разстроена. При стерео chorus оригинала и дублиращия звук са съответно в левия и десния канал. Разликата е въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за постовете.

До тук 2 неща :

1. Берингер не струва

2. Треа да си купя май мултиефект за да му ползвам chorus-a

3. Мога да си купя Roland Chorus Ensemble например срешу 150 долара. :P:headbang:

 

 

Мерси на колегата за разяснението кво е Stereo Chorus!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бих ти препоръчал аналогов, не цифров и почти нищо на Бехрингер, което съм видял до сега не струва

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бос СЕ5 е много добър, също ефекта на берингер който тук някой набързо изкритикуваха :headbang: Интересно ми е дали изобщо са го виждали/чували наживо щото и в темата за берингер го хвалиха доста.

 

Най-добре се разходи с китарката из магазините и виж кое ще ти е приятно за ухото- може пък изобщо да не ти допадне как звучи китарата с тоя ефект. Има хиляди разновидности, особено в процесорите и е въпрос на вкус кое е "яко" и кое не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря с Корг А4 и има ебаси култовия хорус. за сефте виждам хорус с настройки за честотата на високи/средни/ниски. Иначе останалото си е стандартно :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бос СЕ5 е много добър, също ефекта на берингер който тук някой набързо изкритикуваха :godbless: Интересно ми е дали изобщо са го виждали/чували наживо щото и в темата за берингер го хвалиха доста.

 

Най-добре се разходи с китарката из магазините и виж кое ще ти е приятно за ухото- може пък изобщо да не ти допадне как звучи китарата с тоя ефект. Има хиляди разновидности, особено в процесорите и е въпрос на вкус кое е "яко" и кое не

Аз имам chorus-a на behringer (басовия модел де) и за него мога да гарантирам, че става - това не защото го имам. Не съм чувал китарния му аналог обаче мисля, че няма да е по-назад от този за бас. Нов за 45 лв...по-добре от тфа- здраве му кажи! С година гаранция + това!

 

 

Prod_6068.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията. И аз като Аssoas мисля че за 45 кинта едва ли можеш да си купиш нещо по-добро. Свирил съм на комбо Rolland Jazz Combo с вграден джаз хорус и.... къртеше мивки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много са си добре камиончетата на берингер. който не може да изкара звук от тях не знам....да сменя ушите

Аз съм ползвал единствено Ултра Овър Драйв на берингер. ( малко крехко са изрработени но вадеше приличен звук. ) И въпреки всичко Берингер си е марка за онези които не могат да си позволят нещо по добро. Тоест от финансова гл. точка мога да си накупя цял чейн на Берингер на цената на 1 камионче от Диджитек например.

 

 

 

 

П.С съгласен с мнението на колегата Overdrive. Аз ползвам САМО и ЕДИНСТВЕНО аналогови ефекти. И мразя / ма наистина мразя процесори /

Драйфам даже :):D:):):)

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди свирих с Boss CH-1 SUPER Chorus преди да ми го откраднат

:killyou: и трябва да кажа, че е един от най меките и вади топъл дълбок звук, който в комбинация с лампов усилвател просто звучи фантастично...за мен от китарните камиончета това е наистина страхотно попадение тъй като съм изпробвал доста марки и видове. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди свирих с Boss CH-1  SUPER Chorus преди да ми го откраднат

:killyou:  и трябва да кажа, че е един от най меките и вади топъл дълбок звук, който в комбинация с лампов усилвател просто звучи фантастично...за мен от китарните камиончета това е наистина страхотно попадение тъй като съм изпробвал доста марки и видове. :)

Ми аз на това се нахвърлих :D

 

The Classics of all classics :

 

boss_ce1.gif

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.