Jump to content
Българският форум за музиканти

Може ли един съвет ?


Metallic

Recommended Posts

Здравейте аз съм Мартин и съм на 13 от Варна. Свиря на класическа китара от година и 2 месеца (или някъде там) . Ходя на уроци и скоро свърщвам първата школа и учителя скоро започва да ми показва малко помалко на електрическа (по мои избор(които е "ДА")) като свърша втората школа мисля да си взема електрическа .Но да свиря за кеф.Въпросът ми е какво мислите ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата не съм сигурен дали е за тук... И въпросът ти е малко странен.

 

Ако питаш дали е добра идея да си вземеш ел.китара - еми ако ти се свири, няма причина, поради която да не си вземеш. Друг е въпросът дали разполагаш с необходимите средства, на какво ниво са уменията ти и т.н....

 

Ама ако ти се свири... Взимаш си там някакъв стартов пакет примерно и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние няма какво да мислим, въпросът е ти какво мислиш?

Преди да се хвърлят пари за нова китара ще е добре ако имаш възможност, да вземеш от някого назаем някаква що годе поносима електрическа китара за ден-два и да видиш как ще ти пасне.

Не забравяй, че освен китара ще ти трябва и усилвател, а след това ще искаш и ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Това което питам го питам защото съм малко объркан не знам кво да прая

2.Я ме светнете каквое това "Стартов Пакет" защото не съм запознат

 

МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО :thumbs_up:

KEEP ROCKING

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си спокоен, ти викаш.

 

Е точно това е стартов пакет, за тези които са забравили, че им трябва амп, кабел, колан, а и стойчица е добре...

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(по мои избор(които е "ДА")) като свърша втората школа мисля да си взема електрическа .Но да свиря за кеф.Въпросът ми е какво мислите ???

Който свири го прави за удоволствие ,че как иначе ? А този ,който свири специално "за удоволствие" явно не изпитва удоволствие ,защото кой търси това ,което вече притежава ? А защо не изпитва удоволствие ,та се налага да го търси специално ? Защото всячески избягва неудоволствието . Успех в търсенето !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не схванах мисълта ти но искам в бъдеще и сериозно да се занимавам ще се опитам ама ще видим колко ще направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти имаш интерес да свириш на електрическа китара, то тогава защо ни питаш нас за мнение ?

Просто си намираш инструмент и техника и пробваш.

 

Както каза някой колега по-горе - стартовият пакет представлява:

- китара

- кубе

- колан

- distortion/overdrive педал (това е по желание, а и според финансовите възможности).ПОВЕЧЕТО (умишлено с главни букви, защото не е златно правило) кубета имат вграден distortion, който се пуска и спира през бутон/потенциометър, но това е неудобно, както и най-важното е, че един педал ти предлага в повечето случаи доста богата и качествена гама за моделиране на кривенето на звука.

- перце (звучи смешно, че го пиша, но не знам, до колко си запознат с ел. китарите), защото надали можеш да докараш метъл динамика с пръстите, а и те приглушават тона.

 

Аз предлагам именно един такъв "стартов пакет": китара + кубе + педал -> http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry583858

Покриват всякакви нужди на един начинаещ "електрокитарист", идеално е за вкъщи.

Редактирано от Bummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.