Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за рок,пънк и метъл?


Count

Recommended Posts

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз си взех този модел на Jackson egjajkdx10dblkf6wu.jpg много съм доволен флойда не се разтройва , адаптерите са Сеймор Дънкън . Друго няма какво да кажа . Взех я за 820 лв.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Този ^ Джаксън е последната китара, която може да стане за пънк или рок, единствено за метъл. :)

На такава китара не и трябват Флойд Роузи, 24позиции, обърнати глави и т.н.

Минималистичен (в смисъл стандартна без изг*зици) набор от екстри с 2 хъмбъкера и много тяга. А не нещо с което дет метъляти излизат да режат глави с дайв бомбове, космически сола, които никой не може да изсвири 2ри път и т.н.

Според мен това или нещо от този тип и екстри е перфектно за пънк и рок, и ако направиш компромис тук-таме, и за метъл ще стане:

 

SZ320MH_DRF_1A_02.jpg

 

Това е Ибанез от SZ серията. 22 позиции, хард-тейл, един Ибанез и един Сиймор Дънкан адапери, превключвател и потенциометри. Е те тва е. :D

 

едит:Виж и тази Ibanez AXS42

Като че ли и тя има доста пънкарски дух, според мен.

 

Едит2: и на джаксъна се съмнявам за тези пари да са истински Сиймор Дънкани, по-скоро дънкан дизайн, които според мен са само прах в очите.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Малко оффтопик, ама не мога да се сдържа. С метълхамер споделяме общо мнение за киратите. Не може основната китара(освен ако нв си бесния спортист-пилатор) да е с флойс роуз. Стана масово всички да си купуват китарки с флойд, 2 хъмбъкера и един единичен в средата, мислейки си че това е най-хубавата китара на света. Първо-флойда доста убива тона и по-малко състейна на китарата. И наистина всички кирари с флойд звучат като балалайка на чисто. Много метално и неизразитезно. Трябва човек да има и китара с фиксиран бридж, особено са по клийн-крънч-блус звучене. Всъщност на тези китари в много по-голяма степен може да се свири всичко, отколкото не първите. Не забравяйте, че Лес Пол, например, са едни от най-скъпите китари, и то не случайно. Дори едно малко по-добро страт копие става за много повече неща от тия "прекрасни" китарки с флойдове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оффтопик, ама не мога да се сдържа. С метълхамер споделяме общо мнение за киратите. Не може основната китара(освен ако нв си бесния спортист-пилатор) да е с флойс роуз. Стана масово всички да си купуват китарки с флойд, 2 хъмбъкера и един единичен в средата, мислейки си че това е най-хубавата китара на света. Първо-флойда доста убива тона и по-малко състейна на китарата. И наистина всички кирари с флойд звучат като балалайка на чисто. Много метално и неизразитезно. Трябва човек да има и китара с фиксиран бридж, особено са по клийн-крънч-блус звучене. Всъщност на тези китари в много по-голяма степен може да се свири всичко, отколкото не първите. Не забравяйте, че Лес Пол, например, са едни от най-скъпите китари, и то не случайно. Дори едно малко по-добро страт копие става за много повече неща от тия "прекрасни" китарки с флойдове.

съгласен! Флойдовете у реката :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Китарките с "Флойдове" зависи от цената

Вадят и Крънч и Мрънч :bravo:

 

И ама няма нищо лошо в тях....а пък с паф про дори звучат блусарски като при

блусаря Сатриани.

 

За това не бъдете крайни :headbang:

 

И не бъдете предубедени :hello:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо вярно в това, което казваш, но като цяло е по-лесно(и евтино) да изкарваш такъв звук просто с китара без флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Евтим!

Аз ако имах избор (а и ако разбирах де :bravo: ) щях да си търся първа китара с двоен адаптер (поне един) и без тремоло. Все пак ако няма да ги ползва човек тея екстри какъв е смисъла да вземеш една китара с "всичко" за 1000 лева като можеш да си имаш китара с много по-добра изработка и електроника за същите пари и с по-малко гъзарийки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си зависи от стила... Аз нямах много избор когато си купувах китарата и сега си имам една седяща ръчка в калъфа :bravo:

По принцип, ако си се засилил да си комплектоваш китарка за грохот и пънкария трябва доста да прочетеш, за да придобиеш представа за това, което искаш като звук. После да се хванеш и да обиколиш магазаните и да им подрънкаш на ушенце, за да усетиш и не само дали има тяга китарката, а и да ти е удобна в ръката...а не като при мен... с моите лапи ми е малко тесен грифа и скоро ще изскочи една китара за продан с моето име в началото... Китарчето има бесен звук, но ми се губи и това ми бави скоростта. Като цяло мисля, че фендерчетата ще ти свършат работа за това, коет искаш. Имаше няколко обяви за такъв продан тук. Хората са точни и може да им отидеш нагости, за да чуеш.

 

За тази част:

ПП:Какво представляват китарните ефекти?

ППП:Харесвам ми групи като Nickelback, The Offspring,Godsmack,Nightwish,Rammstein и др.

 

Ами това са мноого обширни въпроси... А и като гледам според предпочитанията ти май ти трябват поне 2 китари :bravo: И доста ефекти... или процесорче с такива. Има и по-евтин вариант, но не знам докога ще е валиден, защото НикиФена има малко по-други планове. Той изсипа едно ефектче, което мисля, че може да нареже главите на хората отраз! Прави момчето...има хляб в неговата дейност.

 

Офтопик: Налбантов, аватара ти ме смазва, човеко, когато ти чета мненията, първо през него ми минава погледа и през сълзи ти чета коментарите... Имай милост!!! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оффтопик, ама не мога да се сдържа. С метълхамер споделяме общо мнение за киратите. Не може основната китара(освен ако нв си бесния спортист-пилатор) да е с флойс роуз. Стана масово всички да си купуват китарки с флойд, 2 хъмбъкера и един единичен в средата, мислейки си че това е най-хубавата китара на света. Първо-флойда доста убива тона и по-малко състейна на китарата. И наистина всички кирари с флойд звучат като балалайка на чисто. Много метално и неизразитезно. Трябва човек да има и китара с фиксиран бридж, особено са по клийн-крънч-блус звучене. Всъщност на тези китари в много по-голяма степен може да се свири всичко, отколкото не първите. Не забравяйте, че Лес Пол, например, са едни от най-скъпите китари, и то не случайно. Дори едно малко по-добро страт копие става за много повече неща от тия "прекрасни" китарки с флойдове.

съгласен! Флойдовете у реката :bravo:

зависи от китарата.Не ми се вярва Ваи да мисли по този начин за флоида си :bravo::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че поствам 2 отговора вместо един но малко си забравих мисълта...та на въпроса за китарата ми...Гипсън за мен това е универсална китара...става за блус за рок за пънк...дори и едни ти му там Едгаи свирят с Гипсън(или поне единия китарист-Jens Ludwig)

 

 

Та аз казвам Гипсън :headbang::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.