Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за рок,пънк и метъл?


Count

Recommended Posts

Прочетох и се порових доста из форума но никъде не на мерих нищо за това което ме интересува.

 

Какви са изискванията за китара на която ще се свири основно рок и по малко метъл?

 

ПП:Какво представляват китарните ефекти?

ППП:Харесвам ми групи като Nickelback, The Offspring,Godsmack,Nightwish,Rammstein и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Китарка тип Gibson Les Paul е за тебе май :) Ама те са доста скъпи, тъй че някаква имитация.

 

За ефектите баш има доста теми 3-4 страници назад максимум. По едно време всеки ден излизаха теми за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да е само за рок,аз тепърва ще се уча.Само малко напавляния за стесняване на кръга от типа колко струнна и такива неща

 

Прегледах Гипсаните от 1000$ нагоре са.В търсене на лиценс попаднах на това за около 400лв в ебай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За рок и пънк доста китари ще ти свършат работа. Аз не се наемам с препоръки, но почти всяка електричарка ще те оправи - марката едва ли е от значение, гледай да има 2 двойни адаптера и 1 един единичен обаче и да са прилични разбира се:). Освен дистер и ривърб други ефекти на първо време едва ли ще ти трябват. Иначе Епифон не са лоши китари за парите си.

Редактирано от Lord_Bad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hahahahahah със сигерност не си вземай холоу-боди китара... сичко друго върви. Ако има малко по мощни адаптери направо заспива за рокче и пънк. Ма гледам децата по МТВ ползват Гибсън - тайп най-вече. -- демек X-plorers , SGs i Les Pauls секви разцветки и модификации. За Рок и Фендър тип ти върши работа. Е тва с многото обечки от Блинк182 жули с къстъм Страт / опростен / кат за простаци ;-))))))))))))

А за дефектите / ефектите е субективно / най-добре да заложиш на самостоятелен аналогов гейн процесинг щото "мулти ефектите" съксорят в тая гледна точка. Иначе chorus, flange, phase , delay и сички от сорта може и на мулти еоект ама да не е няква куча марка. Уах педал също не и препоръчително да ползваш от пластмасови производители.

Амм успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една китара с 2 двойни адаптера и фиксиран бридж ще ти пасне идеално, трети единичен адаптер е напълно излишен, аз имах около година китара с такъф адаптер и изобщо не го ползвах и до сега не съм видял някои да го ползва за изброените от теб стилове :)

за ефектите - едно процесорче като за начало ще ти свърши работа, просто и лесно да си нагласиш приличен звук :)

 

тва си е само моето мнение де, което съм ги изградил на личните си предпочитания и издънки през годините :)

айде успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една китара с 2 двойни адаптера и фиксиран бридж ще ти пасне идеално, трети единичен адаптер е напълно излишен, аз имах около година китара с такъф адаптер и изобщо не го ползвах и до сега не съм видял някои да го ползва за изброените от теб стилове :)

за ефектите - едно процесорче като за начало ще ти свърши работа, просто и лесно да си нагласиш приличен звук :)

 

тва си е само моето мнение де, което съм ги изградил на личните си предпочитания и издънки през годините :)

айде успех :)

Аз забранявам процесорите с указ на президента. Сори ма ще ти опонирам / от опит /

По добре да даде пари за един Bosd DS1 ili DS2 от колкото до ги фърли за пластмаса и малко лампшички.... Тоест да инвестира в ефект for a live time вместо да взема всичко в едно на първо време и после да прашасва нейде тоя процесор.

 

С уважение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз забранявам процесорите с указ на президента. Сори ма ще ти опонирам / от опит /

По добре да даде пари за един Bosd DS1 ili DS2 от колкото до ги фърли за пластмаса и малко лампшички.... Тоест да инвестира в ефект for a live time вместо да взема всичко в едно на първо време и после да прашасва нейде тоя процесор.

 

    С уважение.

както казах това си е лично мое мнение, просто с процесор ще му е по-лесно и по-евтино да си докарва различни бленди и да опознае видовете ефекти

както каза човека, той сега ще се учи, така че едва ли ще направи разлика между аналогов и цифров саунд :)

иначе мисля че деиствително саунда на камйончетата е по-добър, но предпочитам с натискане на едно копче да си докарвам тона който искам, а не да ръчкам 20 камьончета :)

 

Поздрави :hello:

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз забранявам процесорите с указ на президента. Сори ма ще ти опонирам / от опит /

По добре да даде пари за един Bosd DS1 ili DS2 от колкото до ги фърли за пластмаса и малко лампшички.... Тоест да инвестира в ефект for a live time вместо да взема всичко в едно на първо време и после да прашасва нейде тоя процесор.

 

    С уважение.

както казах това си е лично мое мнение, просто с процесор ще му е по-лесно и по-евтино да си докарва различни бленди и да опознае видовете ефекти

както каза човека, той сега ще се учи, така че едва ли ще направи разлика между аналогов и цифров саунд :)

иначе мисля че деиствително саунда на камйончетата е по-добър, но предпочитам с натискане на едно копче да си докарвам тона който искам, а не да ръчкам 20 камьончета :)

 

Поздрави :hello:

хаахахха пийс колега :) :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз забранявам процесорите с указ на президента. Сори ма ще ти опонирам / от опит /

По добре да даде пари за един Bosd DS1 ili DS2 от колкото до ги фърли за пластмаса и малко лампшички.... Тоест да инвестира в ефект for a live time вместо да взема всичко в едно на първо време и после да прашасва нейде тоя процесор.

 

С уважение.

Подкрепям те. Процесорите стават за дилей, реверб и подобни, но дисторшъна и амп симуалцията са мноо смотани и изкуствени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи незнам дали да е с два двойни китарата. Хубаво е при бриджа(долната точка от която излизат струните) да е двоен адаптер, а другите може и да са единични. Даже според мен е по-добре да са единични, ако не ти пречи толкова шума, щащото звучат красиво, за разлика от двойните. А с дистер на друг адаптер освем при бриджа рядко се свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с дистер на друг адаптер освем при бриджа рядко се свири.

освен при сола. Тогава се свири и на нек адаптер.

Тези дни чух една гибсон тип, взимана от xxxx, не си спомням марката, но звучеше страхотно. Нещо с Е беше.

Васето от Каскадьори има такава и според мен се е утепала за рок, много ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е епифон. Нещо доста по ефтинко от тях беше....

Сещам се за кое говориш ама ми излезе сега от главата. Един приятел си зе такава и е доволен.

 

Ааа да сетих се! - Силвъртон се казва.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.