Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Jcm 800


One_Voice

Recommended Posts

Разликата е, че в предусилвателя на 2205 се използват полупроводници освен лампите. :D

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в звука е че от този модел натам маршал почват да правят само шит усливатели за ширпотреба - да сте видяли някой голям музикант да свири продължително с ноите модели , със старите плексита и сега си свирят хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 2205 има fuzz саунд, близък до solid state усилвател заради диодите и никой не свири със тях - всички който ползват JCM800 ползват по-старите модели. Не че ако намериш 2205 не може да се преправи на 2204, даже е много лесно, но след първите 2204 с вертикални жакове пускат 2204 с хоризонтални, които са монтирани директно на платката и имат много по-ниско качество на частите, монтажа (с цел смъкване на разходите при производството), а оттам и на звука от първите 2204.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че не сте прави за продажбите :) Маршал мноооого добре са си направили тънката сметка и ако мислите, че щяха да смъкнат качеството ПОД бариерата, под която "никой не би ги купил"- дълбоко се лъжете- просто т.нар. качествен фактор вече се търси само от такива като нас дето могат да вържат разликата м/у лампа и транзистор- масово големите групи минават на PA и ползват глави "за фон", които даже не са включени. Това е друг въпрос де, но се замислете от страната на феновете- те искат бичкия :P Не ги интересува лампа ли грее или транзистор, важното е да има жици и т.н.

 

Но ако си мислите, че това, че използват долнопробни чаркове и, че като си направиш нещо "мейд на таван", звучи 100 пъти по-яко ще им смъкне по някакъв начин печалбите и ИМЕТО, жестоко се лъжете :headbang: Повечето китаристи и най-вече китарджии като се спомене маршал изпадат в екстаз и за тях друго няма, а всичко маршалско е върха. Въпроса е много субективен и там се опира до един странен вид аудиомания и даже фанатизъм- "моя усилвател звучи еди как си и има еди каква си динамика, щото еди кой си резистор има платинени крачета" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

технически - разликите вече са обяснени. практически и пазарно - наистина масата гледа козметиката на главата и значката с името. а и ако няма възможност за сравнителен тест - малко хора ще доловят тънката разлика в звука на по-икономично сглобения амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и все пак както се каза всички свирят със старите плексита или първите модификации на JCM800. Много рядко може да се види някой добър китарист да свири на по-новите JCM800 или JCM900, да не говорим за JCM2000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-новите JCM800 или JCM900, да не говорим за JCM2000

 

За мен JCM2000 е много як модел на маршал, звучи си перфектно а аз по принцип не харесвам маршали, но ако трябва да отберем от шитовете им, наистина фаворитите са JCM800 и старите JTMи май бяха...сори ако съм вкарал оффтопик. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за оффтопик-а ама..

мнение за Silver Jubilee серията и JTM 45 ( 100 Watts )

ами Силвер Джубилее(сори че на кирилица, ама не ще да ми сменя на латиница във форума)май е базиран на ЖСМ800 2204, значи е добър, за ЖТМ45 няма спор - първия велик усилвател от Маршал и тъй като е стар няма Mастер волуме => ако свириш с такъв на тясно (например у вас) не можеш да изкараш дисторшън от изходните лампи без да ти се спукат тъпанчетата и те чуе целия квартал. Аз имах копие на Супер Леад 100вт (трябва да му купя изходни лампи и нямам никакво намерение да го оправям скоро) със 160вт кабинет и когато го усиля до 2 трудно ми издържаха ушите, а дисторшън се изкарва към 4-5 някъде, затова си направих Маршал 18вт (блусбрейкър) - почти същия саунд, само че при по приемливо ниво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за оффтопик-а ама..

мнение за Silver Jubilee серията  и  JTM 45 ( 100 Watts )

ами Силвер Джубилее(сори че на кирилица, ама не ще да ми сменя на латиница във форума)май е базиран на ЖСМ800 2204, значи е добър, за ЖТМ45 няма спор - първия велик усилвател от Маршал и тъй като е стар няма Mастер волуме => ако свириш с такъв на тясно (например у вас) не можеш да изкараш дисторшън от изходните лампи без да ти се спукат тъпанчетата и те чуе целия квартал. Аз имах копие на Супер Леад 100вт (трябва да му купя изходни лампи и нямам никакво намерение да го оправям скоро) със 160вт кабинет и когато го усиля до 2 трудно ми издържаха ушите, а дисторшън се изкарва към 4-5 някъде, затова си направих Маршал 18вт (блусбрейкър) - почти същия саунд, само че при по приемливо ниво

Няма мастър волюм хмммм интересно.

А тия Major серията ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.