Jump to content
Българският форум за музиканти

Покупка на класическа китара


Aleksix

Recommended Posts

само да ви попитам и squier strat-овете ли са така? (в технополис)

Те са още по зле :) (говоря за акустичните)

Същата форма като фендерчетата, но струни са на 2см от грифа :):( :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акустични стратове?? имах предвид и електрическите скуайър стратове ли са зле (в смисъл по-зле от нормалното зле като за китара за "учебни цели")?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акустични стратове?? имах предвид и електрическите скуайър стратове ли са зле (в смисъл по-зле от нормалното зле като за китара за "учебни цели")?

е там да кажат тези, които притежават такива

аз говорех само за акустичните в Технополис, защото съм пробвал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам все пак: как оправяте изметнат гриф толкова лесно?

 

За тръс рода ли говорим, щото ако е така, това не е изметнат гриф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акустични стратове?? имах предвид и електрическите скуайър стратове ли са зле (в смисъл по-зле от нормалното зле като за китара за "учебни цели")?

Ами трябва да внимаваш. Един приятел си взе от там един страт и е много доволен е китарката трябваше да се донастройва в смисъл тремолото и адаптерите обаче сега е 6 :angry: да му се ненадяваш обаче познавам други хора не сполучиха така. Ако можеш отиди с човек който наистина разбира ако не най-добре си вземи китара от редовен магазин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе в Технополис по мое мнение поне xxxx си отикват боклуците, защото повечето хора, които пазаруват там едва ли разбират кой знае колко - иначе да бяха отишли в музикален магазин... На мен ми се струва доста ниска цена от 270 лева за акустика от Фендър... Какво производство се водят тия? Скуайърите никъде не стават и без друго, но никой и не ти ги продава като качествени китари, а като такива за начинаещи, но акустичните Фендъри там винаги са ме изпълвали със съмнение за произхода им... Междудругото във връзка с нещо казано по-горе - има електро-акустичен Страт - казва се Стратакустик, тфа според мен ще да е една топ китара:angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акустични стратове?? имах предвид и електрическите скуайър стратове ли са зле (в смисъл по-зле от нормалното зле като за китара за "учебни цели")?

Ами трябва да внимаваш. Един приятел си взе от там един страт и е много доволен е китарката трябваше да се донастройва в смисъл тремолото и адаптерите обаче сега е 6 :angry:

в момента имам скуаяр страт от технполис

естествено трябваше малко да се сетне

но предполагам че и американски фендер да си взема ще го сетна според личните си предпочитания

за тия пари китарите са се утрепали

не знам от какво се оплаквахте

на моя скуаяр туко що му хакнах 3 сеймьр дьнкана - да ги пробвам щото отдавна ги имам и така ми седят

- разликата с оригиналните, които са сингли - изобщо не е в пьти!!

така че за много малко пари получавате сьвсем приличен инструмент!

всяко нещо според цената си....

ако искате да не се прецаквате - отидете в самия магазин на xxxx - там има двама много компетенти консултант продавача - те ще Ви изберат или насочат ( в случай че не сте дотолкова напреднали и ви е необходима помощ при покупа - ако не им вярвате вземете си приятел или учителя ви по китара - той би трябвало да подразбирва )

 

Айде с здраве - аз скоро мисля да се взема американец :wub:

не сьм афилиран кьм РФ - и това е личното ми, искрено мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам все пак: как оправяте изметнат гриф толкова лесно?

 

За тръс рода ли говорим, щото ако е така, това не е изметнат гриф.

Праговете се свалят грифа се изравнява и после се слагат там където са си били като много се внимава да не се нарани грифа и корпуса на китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе в Технополис по мое мнение поне xxxx си отикват боклуците, защото повечето хора, които пазаруват там едва ли разбират кой знае колко - иначе да бяха отишли в музикален магазин... На мен ми се струва доста ниска цена от 270 лева за акустика от Фендър... Какво производство се водят тия? Скуайърите никъде не стават и без друго, но никой и не ти ги продава като качествени китари, а като такива за начинаещи, но акустичните Фендъри там винаги са ме изпълвали със съмнение за произхода им... Междудругото във връзка с нещо казано по-горе - има електро-акустичен Страт - казва се Стратакустик, тфа според мен ще да е една топ китара:angry:

Фендъра струва даже по-малко за CG7 говоря ама да си в щатите та да ти излезе толкова де.Иначе си е съвсем оригинален ама е в Технополис заради дефекта с грифа естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам все пак: как оправяте изметнат гриф толкова лесно?

 

За тръс рода ли говорим, щото ако е така, това не е изметнат гриф.

Ако пък проблема не е много голям както в моя случай е достатъчно да се облепят позициите внимателно, плътно до прагчетата с хартиено тиксо и с шуурка за метал(1000) на равно,подчертавам дървено трупче или с каквото разполагате,се изравняват прагчета.Много малко материал по принцип се отнема с такава шкурка така че няма опастност да ги прецакате.Тиксото е задължително за да не се нарани грифа и да не се изцапа а шкурката за метал пуска много неприятен цвят които ако се впие в порите на дървото на 100 порцента никога няма да се изчисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акустични стратове?? имах предвид и електрическите скуайър стратове ли са зле (в смисъл по-зле от нормалното зле като за китара за "учебни цели")?

Ами трябва да внимаваш. Един приятел си взе от там един страт и е много доволен е китарката трябваше да се донастройва в смисъл тремолото и адаптерите обаче сега е 6 :D

в момента имам скуаяр страт от технполис

естествено трябваше малко да се сетне

но предполагам че и американски фендер да си взема ще го сетна според личните си предпочитания

за тия пари китарите са се утрепали

не знам от какво се оплаквахте

на моя скуаяр туко що му хакнах 3 сеймьр дьнкана - да ги пробвам щото отдавна ги имам и така ми седят

- разликата с оригиналните, които са сингли - изобщо не е в пьти!!

така че за много малко пари получавате сьвсем приличен инструмент!

всяко нещо според цената си....

ако искате да не се прецаквате - отидете в самия магазин на xxxx - там има двама много компетенти консултант продавача - те ще Ви изберат или насочат ( в случай че не сте дотолкова напреднали и ви е необходима помощ при покупа - ако не им вярвате вземете си приятел или учителя ви по китара - той би трябвало да подразбирва )

 

Айде с здраве - аз скоро мисля да се взема американец :P

не сьм афилиран кьм РФ - и това е личното ми, искрено мнение

Подкрепям Tony много е прав :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класическа китара се купува за препоръчване с придружител - преподавател по класическа китара. Колкото до TEchnopolis.... възможно е дефекти при инструменти от супермаркет. Аз си купих един Squier от там поради простата причина че в магазина във спортна зала сичките Squiers бяха с dead frets. А именно обратното този в технополис бе чист и по-евтин при това което е нормално щото е Bullet. Но съм доволен като цяло / да не изпадам в офтопик /

Мисълта ми беше че класическа китара не се купува от Хипермаркет....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.