Jump to content
Българският форум за музиканти

Новото ми отроче - мнения


Recommended Posts

оо да ! имам същия пълдин.. акустиката му е доста смотана ( ако не бяха лентите махагон съвсем за камината е...) . Значи определено от към адаптера го докаваш ;-) :happy:

Ами, не звучи зле китарата. Има малко "стъклен" звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сега един пич прати схема с 100-ина дБ с/ш, ще я пробвам с адаптера.

аз си мислех че ти правиш схемите....щях малко обяснения да искам... :think: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата аз я измислих и я направих. Иначе тази пак аз ше я правя, човека просто я измисли, защото на мен ми свършиха знанията, и го помолих за помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата аз я измислих и я направих. Иначе тази пак аз ше я правя, човека просто я измисли, защото на мен ми свършиха знанията, и го помолих за помощ.

всичко си има някакъв пресел за даденото време.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Evtim Djerekarov,можеш да опиташ да замениш операционния усилвател TL 072 с ОРА 2134.Определено съотношението сигнал/шум ще се повиши.Също така директното свързване на двата изхода не е най-доброто решение.Сложи поне по един последователен резистор 22-47 КОма на всеки изход.Това едва ли ще свали забележимо нивото на изходния сигнал.ОРА 2134 е един от най-добрите ОУ за предусилватели,с нищожен собствен шум,идеален за входни стъпала.С такъв съм направил предусилвателя по схемата на Род Елиът,с който се опитва да свири моят син.Разбира се,добре е да се опитат и други схеми,човек не знае от коя трънка ще изкочи големият заек :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви пари е този операционен усилвател. Споерд мен и ТЛ072 не би трябвало да е толва шумен, но го използван като неинвертиращ усилвател, а и има големи стойности на резисторите за преднапрежение, които вкарват топлинен шум. Би трябвало дори с ТЛ072 да може да се постигне по-добро съотношение сигнал-шум. В бгаудио.орг ми препоръчаха диференциална двойка на входа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2134 на бърбраун е малко над 5 лева на парче. аз дадох за чифт такива към 12 лева ли беше...

Иначе е готин, че има директно 600 ома изход. С тоя чип си направих крайно стъпало базирано на лм3886 без кондензатори по пътя на сигнала. Звучи по-добре от старата схема. а на опа-та и дават изкривявания на които трябва да броиш нулите след запетаята :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е.В зависимост от бройката цената варира от малко под 5 до към 6 кинта.Специално за София не би трябвало да е проблем да се намерят.Може би КОМЕТ ги имат,също може да се погледне и в eshop.bg ТL 072 също е добър чип,но по принцип го водят за универсална употреба.От серията TL 062-072-082 той е за предпочитане като динамика и шум.062 пук е с най-малка консумация,а 082 може да се сложи на неотговорни места.Всички тях съм ги пробвал по редица ефекти,които съм правил и винаги най-добре е звучал именно 072.Сигурно има и по-добри варианти за ОУ,но ще са доста по-скъпи и трудно откриваеми.Според мен самите адаптери и следващите след тях превключватели и потенциометри вкарват във изходния сигнал достатъчно шум,който трудно се елиминира,така че китарата с така оформения активен адаптер е по-добре да се чуе в реална обстановка-на репетиция или свирка на живо.Някъде по-горе в темата за екраниране на китарите писах-аз направих предусилвателчето с полеви транзистор.Какви са му предимствата според мен-много малка консумация.В зависимост от използвания транзистор тя се движи от 30 до 60 микроампера.Захранването е батерийка от дистанционно за автоаларма.Има вариант,в който се използва батерия тип 2032-3V,за калкулатор.В оригиналната статия се твърди че с тази батерийка схемата би трябвало да работи 7 000(седем хиляди) часа :godbless: Така че има много варианти и е добре да се пробва,защото различните адаптери се държат различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ditronix усещам, че сме от една порода.... :no:

 

Ето една от любимите ми схеми за бустер

fetzervalve.png

Изследвал съм е схемата и при по-голям кондензатор на изхода (1uF е идеално) схемата се държи свъхлинейно в целият честотен диапазон. Както ти каза с 12В батерийка би било много добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е схемата!На изхода е 1 uF,с тримера се настройва 1/2 от захранващото напрежение върху дрейна на транзистора.Тънкото тук е,че за да работи добре при малки сигнали транзистора трябва да е с малко напрежение на отсечката.Подходящ е BF 244 A,не е скъп и е точно за тези цели.Още по-добър е 2 SК 170,но е около левче и отгоре (срещу 20-30 стотинки за първия).Лошото е че в Провадия няма откъде да го купя,а от София ще ми излезе поне 5 лева.И още по схемата-от сорса към маса има група резистор-кондензатор,вързани паралелно.Аз го промених така:В сорса свързах резистор 3,9 К,последователно на него още един резистор 10 К и кондензатора го свързах паралелно на този 10 К резистор.А схемата изпълнена с 2 SK 170 работи с 3V захранване и при това ниско напрежение усилването е 5-6 пъти-нещо,което с BF 244 постигам с 12 V батерия!Но и това не е проблем.Аз батерията съм я сложил под капачето на вибратото на гърба на китарата.Така за смяната и няма да се налага да се свалят струните.Монтирах и ключе,едната половина на което прекъсва захранването,а втората му половина превключва изхода на китарата или към предусилвателя,когато е включено захранването,или директно към адаптерите,когато то е изключено.Така в случай че внезапно се скапе батерията веднага може да премине на класическата схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 dB с един танзистор няма как да се получат.Търси тогава ОРА 2134.Имам някъде схема с транзистори-дву или три стъпална,ще поровя и ако ми падне ще свирна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Май е най-добре диференциална двойка нискошумящи транзистори и евтин операционен усилвател след това. Така ще се постигнат 100-ина децибела сигнал/шум при усилване 30 дБ. Така ми препоръчаха от бгаудио.орг.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.