Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с новата настойка на струните


gatman

Recommended Posts

Здравейте приятели, вече няколко месеца имам ел. китара на която си се уча, но днеска за първи път ми се отдаде възможност да си я настроя.

Досега си е била на стандартната настройка, но реших да си я нагодя според изискването на песните, които харесвам и тренирам, а те изискват Дроп До (Drop C)

Настройвам си и всичко е ОК, но 6-та струна(най-дебелата) отива четири стъпки на долу от стандартното Ми\E\ на До \C\ а по този начин струната има невероятно гадна вибрация!

Аз ли съм свикнал на по опънати струни или не е само до настройка на ключовете а има и други тънкости?

Предварително благодаря и се надявам да ми помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели сигурен съм, че имате право но от четеното в интернет останах с впечатление, че за Дроп C като размери е най-добре шеста струна от рода на 50-52(незнам точно за каква мерна единица става на въпрос)

За голямо щастие имам два комплекта резервни струни едните от които с шеста 50, а другите 52. Незнам очите ли ме лъжат но бих се обзаложил, че шеста стуна към китарата не е по тънка от 50-тката от резервите ми!

Незнам но досега все съм си мислел, че към китарите слагат не повече от 46-тица за шеста струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако сегашната ти е .050 и е настроена в Ми, значи си свикнал на по-твърди струни, то-ест - или ще искаш по-дебела за До, или ще свикнеш така...

 

Но пък от друга страна - не ми стана особено ясно каква гадна вибрация те тормози.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерната единица е инчове, като се каже 52 означава диаметър 0.052 инча на струната , слагай 52-ките и газ и ако пак има нещо нередно е добре да ти я погледне някой по-стар китарист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не познавам нито по-стари, нито по-млади китаристи, ще трябва сам да се оправя, колкото до смяната на струната ако я сменя а не се оправи само съм си пропилял струната.

Гледам по бриджа има някакви винтчета единия от горе като гледам е да повдига!

Така няма ли да се опъне струната или и настройката ще се промени?

Изобщо за какво са тея винтове по бриджа, какъв тип настройка се прави с тях?

Става въпрос за "tune-o-matic" http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bridge_s...g_thru_body.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще гледам максимално да бъда изчерпателен

първо китарата ти ако е модел или копие на LES PAUL е хубаво и обикновенно се слагат дебели струни да кажем 0.052

и тва при бриджа де то ти е е за повдигане на струните и спускане колко ще бъдат повдигнати от праг4етата и т.н

Успех :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия винтчета отзад са за донастройка дължината на струната (очевидно в минимални граници) - обикновено, за да фиксираш 12-тия праг да звучи вярно. Няма да променят опъна.

Редактирано от Nordon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.