Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Rgx A2


rocker_vn

Recommended Posts

събирам мнения и впечатления от докоснали се и свирили с този модел китара.

17602.png

 

пишете...

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пипвал инструмента, ама преди време и аз се интересувах от него. За две нередности се говореше в ревютата, висок нът и при бридж адаптера, магнитите.. (pole pieces) не са точно под струните, сякаш е за f-spaced адаптер, а той не е. Вижда се на снимките:

 

img0060xn.jpg 180919.jpg

 

Иначе за евтина китарка, доста приятно дизайнерско изпълнение, според мен.

Дано е от някаква помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В много случаи непопадането на струните под адаптера е търсен ефект, а не дефект. Кольо К беше пуснал преди 2-3 дни Фендер за 3 бона, дето струните не са му при адаптрите.

 

Така че съдете по звука. На мен също ми е интересна китарата и AIR технологията и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обожавам визията на инструмента.Надявам се да мога да я пробвам,имам сериозни намерения да си купя такава.Имал съм китара от ргх серията на ямаха–чудесен инструмент–в съответния ценови клас разбира се.Само добри впечатления имам от китарите ямаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ключовете са много яки - определено ме кефят. Адаптерите са интересна концепция. Ако решиш да ги сменяш обаче - голям проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само. В китарата има тръби, които помагат на акустиката, т.е. трябва да звучи и по-силно при "сухо" свирене. Как ли би се отразили обаче при включена китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Преди 2-3 години пробвах тази китара в бурагския Динакорд.

Не помня подробности, но беше доста интересна и удобна. Визията и на живо е много добра, звукът беше интересен, но не беше като за мене - обичам да свиря по-тежички неща, а звука и не беше сякаш съвсем за такива...

Накратко - интересна китара. Ако имах излишни финанси щях да си я взема просто защото ме кефи :drummer:.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.