Jump to content
Българският форум за музиканти

Рак системи


KingdomX

Recommended Posts

какво според вас е приложението на една средностатистическа рак система в българия???

 

 

ПП питам защото съм се насочил натам, но китаристи свирили по 15 години ми казват да си взема процесор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не мога да ти разбера въпроса... ? Ако питаш кое е по-качествено- рак системата. За цена също са по-нагоре, както и са по-стабилно направени. Но всяко хубаво нещо си има цена- за да се възползваш напълно от един рак процесор е добре да имаш педалиера, която се взема отделно, също така трябва да имаш стойка за кутията- не е добре да е на земята или висяща някъде.

 

Но ако трябва да избирам между камионче, процесор и т.н. определено бих си взел рак.

 

П.П. не знам какви са тия китаристи дето са ти казали такова нещо ама са се объркали :beer: Най-малкото- по-качествените ефекти ги има САМО в рак вариант- eventide, hush, lexicon, triaxis... моето "видение" е нещо такова и се чудя кога ще стане реалност:

dcrack2.jpg

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте за малко тъпия въпрос, но може ли да обесните каква е разликата между камионче, процесор и рак система?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва са камиончета:

Stomp-box%20Pile-up.JPG

 

Тва е процесор:

BossGT8.jpg

 

Тва е рак система:

livegear_whitesnake01.jpg

 

В общи линии процесора "съдържа" няколко камиончета, а рак модула е по-качествен вариант на процесора :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахам.но се пак кое по добре за Бг стандарта.процесора или рак.

а ако се земе този рак имали няква вазращаемост вав Бг за него????????? :pray::pray:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам : "С какво е по-добър ракварианта на Bass V-Amp , от процесорния вариант" ???

 

BVAMP.jpg

 

1040_gd.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на страницата на берингер пише. Мога да ти кажа със сигурност за китарните варианти - рак варианта е 48кхз, другия е 32кхз, рак варианта има и цифров изход, другия няма. Рак варианта има още варианти за спийкър симулация и разделяне на изходящите канали. Това са по-важните за мен разлики.

пп. рак варианта има изход на канони с вграден ДИ бокс с аналогова спийкър симулация!

Редактирано от bobalan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и процесора (китарния) има разделяне на изходящите сигнали . Имам в предвид като звук примерно на живо , кое е по-добре ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, единствената възвръщаемост от музиката в БГ е да пиеш една студена вода :pray: Освен, разбира се, аконе тръгнеш по чалга пътя

 

П.П. човека ти каза за берингера- параметрите му са по-добри => и звука е по-добър... абе направи си следното сравнение- кое е по-добро- колело или мотор :pray:

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и процесора (китарния) има разделяне на изходящите сигнали . Имам в предвид като звук примерно на живо , кое е по-добре ...

по-добро е по-доброто. Но понякога не може да се установи разлика, или тя е доста по-малка от финансовата такава, така че имаш шанс с обикновения процесор да си звучиш и да си свириш дълги години (както и аз правех, преди да се разделя с него). За мен разликата на живо м/у лайн6 и ВАМП2 беше малка и затова си свирих с вамп-а. В студио тя е повече от голяма, но за наживо вампа си ми вършеше работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи :

 

 

1. вземаш 1 бр. глава - лампов усилвател / integrated reverb + gain chann ) 160 вата

1 бр. колона - 4 х 12 инча Celestion loaded говорители

10-на броя камиончета вързани в чейн.

 

Па който иска да си ползва ракове e процесори.

 

А сега по темата "рас системата е на практика модули от сорта на Графичцни иквилайзери . пре-ампс и други процесинг модуле вързани последователно.

Тва е добре но! е много високо за стандарта ни.

Тоест Рак е ......взискателна и скъпа техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко удоволствие си има цена... пък и вие като кажете рак, визирате върха на сладоледа- ми не всички ракове са като хармонайзерите на eventide за по десет бона :headbang: Друг е въпроса, че странно защо в БГ надценката им е доста по-голяма отколкото на другите ефекти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на писалите...инфото е полезно(макар и въпроса ми да беше малко риторичен :happy: )

 

Следващия ми въпрос е как се подрежда рак системата(смисъл компонентите и и как са свързани ваимно?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъх... ами това риторичен въпрос ли е? Как подреждаш чашите във витрината?

 

Сериозно- ми тва са ефекти бре- всичко зависи от звука, който искаш да постигнеш. Разбира се има някои неписани правила- например да не включваш крайното стъпало преди предусилвателя :happy: Ако кажеш какво ТОЧНО те интересува като въпрос, може би ще получиш конкретен отговор :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.