Jump to content
Българският форум за музиканти

Запитване : Бас преамп с Eq и колони за баса


Recommended Posts

Казвам здрасти на всеки който чете моето запитване.

 

Това което бих искал да разбера е дали някой знае някоя добра полу или професионална схема за Преамп за бас китара , с добър Еквалайзер, да няма дупки при честотите на еквалайзера. Смисъл може да е схема на камионче или схема от някой усилвател. Понеже ми се налага да правя усилвател за бас, а самия усилвател ми е наличен който ще ползвам, но ми трябва един наистина добър преам с еквалайзер за усилвателя който ще правя.

 

Също така , някой може ли да ми препоръча каква марка и нещо модели на тонколони за бас да ползвам за направата на кабинет, да не са оплескат нещата.

 

Цялата работа е там, че съм правил към 7 китарни усилватели, но не съм правил за бас, и за да не оплескам нещата моля някой компетентен човек, който е правил или чатка работите при бас китарата да ми помогне мъничко :offtopic-001: .

 

Много благодаря на всички които ще ми помогнат още от сега ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покупката на Трейс елиът преамп втора ръка, според мен обесмисля упражнението.

От време на време изпадат в раздел продавам.

Но ти си знаеш, може би намираш направата за оправдана. Това, ако е за собствена употреба.

 

Парният валяк прави също много добър преамп за бас.

Ако мислиш да правиш за продажба, значи имаш сериозна конкуренция,

още преди да си почнал.

 

Схеми из нета има бол - Trace Elliot, SWR, Accoustic, Gallien-Kreuger and so on.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, просто търсех марка или модел нещо поне да намеря за добър пореам, сега остана да намеря какви колони за кабинета да слагам.

 

По принцип имам приятел който иска 200 W Усилвател за бас, и да е с добр еквалайзер :) и питам най-вече защото за бас не съм правил кой знай какви неща и .....

 

Но ще съм благодарен и на още информация от други :)

Редактирано от bghack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви колони си щял да слагаш в кабинета? Парният Валяк ще те спука от бъзик.

 

За 200 вата бас усилвател трябват сериозни високоговорители и проектиране на озвучителното тяло. Ще се справиш ли с това?

 

В нета има фабрични схеми на усилватели за бас китара. Харесай си някой. И Гугъл да ти е на помощ.

 

Click & enjoy!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека внеса малко пояснение в темата преди да се е превърнала в кошче за отпадъци.

 

Свързах се с bghack вчера със запитване за изработка на глава за бас с мощност 150-200 Вата (запознахме се вчера по време на skype разговор) и евентуално 2х10" кабинет към нея.

Избрах именно него защото мисля, че нещата се получават, когато се правят с желание и най-вече защото ми се иска да се дава шанс на младите аудио дизайнери, така че мисля да се прбвам като "early adopter". Oще един rig няма да ми е излишен. Всеки е тръгнал отнякъде. Това, че bghack няма опит с такъв тип усилватели не ме притеснява, радвам се, че за разлика от повечето хора, с които съм се сблъсквал в БГ, започна да се пита как ще станат нещата, а не защо и как няма да станат.

 

Напълно нормално е (поне за България) хората занимаващи се комерсиално с изработката на такива неща да не искат да помогнат. Разбираемо е, както е казал народът: "пазят си хляба". Бих ги помолил учтиво, поне да не пречат. Не мисля, че въздържанието от ехидни изказвания е нещо толкова много. Всяка тяхна помощ със съвет и познание биха били оценени подобаващо.

 

Става въпрос за подбор на схема на преамп и говорители за кабинета.

 

Аз съм се спрял на Eminence Beta-10A. Ако някой има опит с тези, или други леснодостъпни говорители за бас, ще се радвам да сподели впечатления.

 

ПП: Бих помолил модераторите да преместят темата в "Изработка и ремонт" където и е мястото.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, ох, ох. Не мисля че хората занимаващи се с това не биха помогнали.Точно обратното.Когато аз се учих на първите това-онова, което не бе толкова отдавна, точно тези хора ми удариха едно(няколко) големи рамена и ме научиха.

Няма нищо лошо да решиш да продадеш знанията и сръчността си.Точно така се прави, но когато те достигнат едно ниво, което да остави средно статистическия клиент доволен + подръжка.

Възможно е @bghack да е достигнал това ниво, но просто да не ни го е показал със снимков материал и аудио семпли.Аз докато не ги видя и чуя оставам песимистично настроен :)

Моля, опровергай ме :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Клиентът" в случая съм аз. Написах и мотивите си да опитам точно с този човек. Ако имаш желание да помогнеш, аз поне, ще съм благодарен.

Нека bghack сам каже кога ще има снимки и семпли, знам, че в момента няма техническа възможност за снимане.

 

В случая се е обърнал към всички с конкретно питане. Който може/иска нека помогне.

Аз ще работя с него откъм "потребителската" страна, все пак за 23 години свирене съм ползвал и чул доста техника и вярвам, че ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

blr -Трябва да ти кажа че си в голяма заблуда по отношение на хората в Форума и по специално с тези,които биха помогнали със съвети за този усилвател.Уверявам те от личен опит че хора като Parni_Valjak,Niki ,liquid_death и други които вече са се сблъсквали с такива проекти винаги са помагали на такива които сега започват.Не виждам причина и да пречат на твоя познат с проекта.Те си имат техните проекти и надали се притесняват от конкуренция в случея още повече и с техните знания и умения.Само могат да са от полза със съветите си.Нямам идея защо си останал с такива убеждения.

 

Желая успехи с проекта!

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :godbless:

 

^^Интересно изглежда.ж-фетовете са ми любимци от полупроводниците.На пръв поглед изглежда ок, но не съм се заглеждал по-подробно за подводни камъни.

Иначе моето решение за преамп и пауър амп е това : http://sound.westhost.com/project27.htm

Много добре описано, лесно се прави и пауър ампа е много готин.Лично съм си правил за собствена употреба първоначално за китара, но сега го ползвам за бас и съм доста доволен.

Успех с начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

blr -Трябва да ти кажа че си в голяма заблуда по отношение на хората в Форума и по специално с тези,които биха помогнали със съвети за този усилвател.Уверявам те от личен опит че хора като Parni_Valjak,Niki ,liquid_death и други които вече са се сблъсквали с такива проекти винаги са помагали на такива които сега започват.Не виждам причина и да пречат на твоя познат с проекта.Те си имат техните проекти и надали се притесняват от конкуренция в случея още повече и с техните знания и умения.Само могат да са от полза със съветите си.Нямам идея защо си останал с такива убеждения.

 

Желая успехи с проекта!

От личен опит мога да потвърдя, че хората от форума са винаги готови да помогат ! Лично аз бях направил една тема, която май наближи 10 страници. Тогава тъкмо бях решил, че просто искам да направя нещо, като цяло без да знам много. Огромна подкрепа ми оказаха Parni_Valjak, liquid_death и още много други пряко и непряко като са давали съвети в други теми, Никифена колко съм го тормозил на Л.С-та :godbless: Без тях определено нямаше да се справя и се радвам, че има такива хора ! ;):):godbless::):)

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Темата е от доста време, а няма развитие.

Коментира се, че няма снимки, т.е. някаква ориентация за нивото на работа на автора на темата. Днес открих една негова тема ( http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=93931&hl= ) в раздел "Продава", където има снимки на негово друго изделие. Мисля, че стават за информация.

Интересно ще е да се види крайния резултат на проекта "Бас преамп с Eq и колони за баса", ако е завършен разбира се. Или поне да се види докъде е стигнало създаването му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проектът не стигна доникъде по причина, че авторът на темата не можа да премине един доста по-елементарен "тест" (в смисъл на елементарно за изработка изделие) което ме отказа да работя с него.

Имах най-благородното желание да дам шанс на много млад и ентусиазиран човек, но за съжаление поне за сега някои дребни и не толкова дребни неща му убягват. Крайният резултат не беше особено приятен. Сигурен съм, че с натрупването на опит нещата при него ще се променят и му желая да се учи от грешките си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта ми не беше единствено тест, или дори въобще не беше това. Просто ми трябваше нещо сравнително елементарно (което бих могъл да си направя и сам и в крайна сметка така стана) и реших да му го поръчам. Хем да си спестя някой час работа и тичане по магазините, хем и момчето да направи някой лев. В крайна сметка не си спестих нищо, освен вероятно проблеми с по-сложно и скъпо изделие в бъдеще.

Както и да е, дано поне да е научил нещо от случката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.