Jump to content
Българският форум за музиканти

Анкета - Съдбата на една група


Съдбата на една група  

158 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Анкетата е за Всякакви групи и всякаква музикална дейност вкл. по ресторанти, пиано барове, кораби и др.

Интересно ми е колко групи са направени от нулата и активно или полуактивно продължават да действат все още, т.е. имат изяви, концерти или поне студийна дейност.

Също така ме интересува и колко екс-групи, са имали поне една година ефективна дейност - поне 4-5 изяви, концерти или студийна дейност(демо записи или албум).

Предложете и ваши въпроси и отговори, които не съм упоменал! За съжаление анкетната бланка тук не предоставя повече от три въпроса с по 15 отговора.

Някои от вас са участващи(ли) в няколко групи, но да си изберат само една от тях.

:):cheers2::):music336:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Положителните отговори са твърде малко - едва се намерих в тях - откъде взе това черногледство?

 

Ако дадеш определение за "започване от нулата", ще напиша повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Под "започване от нулата" имам предвид събиране на музиканти, които не са свирили/творили заедно и решават да сформират група, а не активно действаща група(със стил и репертоар) търсеща и намерила попълнения, която временно е спряла да свири, поради липса на един или няколко от членовете и.

Дай предложения за положителни отговори! :)

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

откъде взе това черногледство?

 

:thumbs_up:

 

Действително първо не ми направи впечатление че всичките възможности са се развили в негативна посока, защото съм свикнал да е така, но колегата такалиетакаатак (уф прозвуча, като катцъкуатль) ме фокусира на тази подробност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето "положителен" отговор - Ние сме преуспяла и доста известна група вече, с няколко албума и чести турнета(чат-пат по света и най-вече у нас) с високи хонорари! Осигурили сме си "старините", та и внуците даже! :happy::(:):yahoo::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

:D Ето един супер положителен отговор:

Ние сме много сплотена група, няколко години при репетиции колективно и редовно играехме на ТОТО, докато спечелихме големия Джак-Пот от няколко милиона. :D Сега си свириме само за кеф и без хонорари :D по всевъзможни клубове, фестивали, благотворителни концерти, а често даже си и плащаме за да ни поканят!

Абе, купон да става! :D

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

За съжаление много трудно се сработват повече от двама души. И когато си мислиш, че всичко е наред и кроиш планове и правиш уговорки с разни хора, за да се случат разни неща за групата, се оказва че взаимоотношенията и взаимодоверието между членовете на групата не съществуват от години. На бял свят се появяват някои болезнени истини, от които много боли и които не могат да се преглътнат и цялата работа заминава на вятъра, а мечтите се изпаряват. И започваш да се чудиш, защо аджеба се давал всичко от себе си, което дори е останало неоценено, за нещо, което всъщност не е съществувало.

 

А сега кажете ми как да не съм черноглед?!?

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Може би още от началото трябва да се изхвърлят някои илюзии и да се уточнят прости, достъпни и краткосрочни цели. Да се приемат(и напишат) някои елементарни правила, лесни за спазване от всички. С мойта група преди години имахме подобна система и така просъществувахме в активно състояние около 5 плодотворни години, а в шестата беше агонията ни. Един основен принцип, който спазвахме поне първите 2г. беше че "който иска да критикува, веднага трябва да предложи алтернатива или да си трае" и така се предотвратяваха излишни губи-време - бла, бла! Но рано или късно идва момент, когато членовете разбират, че вече няма какво да направят заедно, поради различни причини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето "положителен" отговор - Ние сме преуспяла и доста известна група вече,

Дават ни по телевизора!

Гледат ни всички селяни и полуидиоти,защото ни дават по Националния телевизор - ний сма Известни!

Много работа нема -2-3 рифчета имежду брадатите вицове,дето ги чете от нета Шефчето.

Шефчето плаща добре,работа нема - келепир!Купихме си по бял мерцедес,некои и по 2.

Чат пат трябва да се научи по некое кавърче,дето ония гаражните нещастници го знаят още на 16 г,е нали сме музиканти де.

;):lol::lol:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако напишеш тия правила, ще дадеш доста добра тема за дискусия :lol:

Ако всички са отговорни и обичат това, което правят, няма нужда от правила ;)

 

Обаче, почти винаги, едното липсва...

 

...а правилата се правят според участниците, като понякога дори могат да влошат нещата и единственият начин нещо да се случва е да няма правила (понеже нежната душа на артиста и т.н. се наранява и тормози при наличието на такива и творческият процес става неестествен, примерно. Ако няма искрено и доброволно творене, всичко останало губи смисъл и т.н.) :lol:

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което казваш важи само, ако ще си свириме любителски за кеф и от честата смяна на групи и музиканти не само, че не ни пука, а даже ни прави живота по-интересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.