Jump to content
Българският форум за музиканти

Alternate Up Down ? въпрос


katev

Recommended Posts

----d u d u d u d u d u d u d u d u d u d u d u d u

D|-------------------------------------------------------------------------------------------------|

A|----------------------------------------------------- -10---- 10-13-10----10----- -8~~~~-|

F|-------------------------------- -9---9-----12-9-12----12--------- -12----12-9------------|

C|---------- 10--- 10-12-10-12---12----------------------------------------------------- ----|

G|-12-10-12--- 12------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Правилно ли редувам Нагоре (u) надолу (d) или на някои места например първото 10 на С струна трябва да е Надолу

Редактирано от katev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно изглежда, но първото 10 на C струна си е нагоре (май така и си го написал - u, въпроса ли си объркал?).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи въпросът ми е дали този таб дето съм дал е правилен- имам предвид отгоре ЪП и ДАУН,където съм обозначил.

 

Значи проблемът е,че след като съм изсвирил тона на 12 прагче ми е по-удобно да ударя 10-то на 4та струна надолу,но пък полсе трябва да се върна отнова на 5 струна,а перцето се намира м/у 4 и 3.Ако пък след като изсвиря 12 праггче е по трудно да пик-на 10-то на 4та стуна нагоре,но пък после когато се връщам отново на 12 е по-лесно.Та това ми е въпроса как да пикна нагоре или надолу когато имаме тон на 5 струна после на 4 и после пак на5.Дано ме разбра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ги редуваш строго ами си позволиш примерно надолу-нагоре-надолу и пак надолу при следваща струна, тогава вече е алтърнатив (економи) пикинг и особено в по-бързи темпа звучи различно.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Down-up-down-up си е точно това, което е описано в наименованието му. Няма "по-лесно", "по-трудно" - като е трудно, сядаш и пилиш, докато ти олеснее. Точно тази техника отнема доста доста време, де, така че не бързай да се мислиш за некадърен.

Разбира се, можеш да "заместваш" с по-удобни техники(tapping или economy picking), когато ти се налага да го изсвириш на живо и не искаш да бъркаш, примерно, но не се задоволявай с това. Става вреден навик. Тренирай си го у вас редовно, сам, без да се излагаш пред никой :metalist:

 

Колкото повече техники умееш, толкова по-добре ще владееш звукоизвличането в бъдеще; ще си блъскаш главата по-малко и ще се кефиш на свиренето си повече. Затова ако нещо ти се види "по-трудно" - направо го мятай да го тренираш, докато ти стане толкова лесно, колкото и подобната техника(която ползваш за заместител)

 

Казва го човек, който 7 години се задоволяваше със шмекеруване(tapping или economy picking) и сега си блъска главата - защо не може това и онова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.