Jump to content
Българският форум за музиканти

Dean Guitars Contest, абе май спечелих първа награда!


IsoMorPhiC

Recommended Posts

Ще ми се да можех да направя като теб, но всичко което съм прочел до момента сочи другояче. ДДС и митнически процент се плаща върху митническата стойност, която е съставена от реалната стойност на стоката + транспортнитe разходи. Ето тук са дали примерна калкулация. Добре, че поне няма да плащам допълнителни проценти, тъй като китарата е електрическа. Ако беше акустична, т.е. не са необходими други средства за да може да възпроизведе звук, плащаш допълнително 3.2 %. За освобождаване от митнически такси съществува ето този документ, който регламентира случаите, в които това може да стане. Прочети ако искаш гл. V, чл. 23, т.1 и 2 и отделно гл. VI, чл. 25, т. 1 и след това чл. 26, т. 1 (всичко се намира на стр. 27). Единственото място, където се споменава думата "подарък" е в гл. XIX(стр. 37) и то не в контекста на моя случай. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Малко встрани от темата ми е първата идея а тя е следната . Е ок тука плащаме ДДС България , но не се ли плаща и в Америка тоест как така плащаш 2 пъти един и същи данък ? Или от там трябва да приспаднат тяхното или аз съм мн зле с икономиката но при все тва е супер нелогично

Другото по темата е защо не помолиш приятелите ти да развият болтовете на грифа да я пъхнат в една раница 40/60/30 см. и да ти я пратят дотук

Дори и на лютиер можеш да я занесеш да я сглоби а тъй или иначе сетъп ще се прави по твой вкус :екшън какви струни ще е и прочие

ако те ти я пратят като подарък нестава ли ?Или в наще митници отварят всички "колетчета "гледат какво има в тях ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти проверя случая утре в нашата митница , ако съм прав ще черпиш...

При всички положения за подарък от тази фирма производител си заслужава разходите!

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ок тука плащаме ДДС България , но не се ли плаща и в Америка тоест как така плащаш 2 пъти един и същи данък ? Или от там трябва да приспаднат тяхното или аз съм мн зле с икономиката но при все тва е супер нелогично

Другото по темата е защо не помолиш приятелите ти да развият болтовете на грифа да я пъхнат в една раница 40/60/30 см. и да ти я пратят дотук

Дори и на лютиер можеш да я занесеш да я сглоби а тъй или иначе сетъп ще се прави по твой вкус :екшън какви струни ще е и прочие

ако те ти я пратят като подарък нестава ли ?Или в наще митници отварят всички "колетчета "гледат какво има в тях ...

 

1. В САЩ няма ДДС. Имат нещо от сорта "данък потребител" - плащат определен процент от заплатите си, без значение какво и колко купуват. Затова всичките им стоки са без начислено ДДС и изглеждат евтини, по нашите стандарти. Говореше се наскоро и те да въвеждат ДДС, ама не знам дали ще става.

 

2. Китарата не е Bolt-on :thumbs_up:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е честито и от мен, младежо, пожелавам ти бързо да спестиш каквото трябва, за да си я получиш скоро!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Вяра!

 

@rockfire Не мисля, че ще ти кажат нещо по-различно от това, което вече споменах, но все пак благодаря! И аз съм на същото мнение :surprise: ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, много ме заинтригува твоят късмет. Как си спечелил китарката при минимални шансове при положение, че участват хора от цял свят и не можеш да си я вземеш за сега. Кажи какво става ще ти я пращат ли или ще я предоставиш на вашите приятели от САЩ и от там ще го мислиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй !!!! Евала !!!! Много се радвам за теб !!! Нека ти е честита и да се надяваме че ще си я получиш без много проблеми и ядове :D Имам една молба , като я получиш да направиш едно видео или запис да я чуем аджеба как звучи тая китара :D !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата пристигна благополучно. Поствам обещаните от мен снимки. Извинявам се за качеството, но не съм ги правил аз и съответно това е най-доброто, с което разполагам в момента.

 

P9010107.JPG

P9010108.JPG

P9010111.JPG

P9010112.JPG

P9010115.JPG

P9010124.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав да и се радваш!

"Ръждивият" ефект е доста реалистичен. Добре, че знаем, че е нова. :)

Много добра "инвестиция" е този инструмент. Ако не си чак такъв фен на Dean и нямаш някакви лични сантименти към китарата, ebay те зове! Спокойно можеш да вземеш на този експонат парите и да си купиш не една а две други суперкитари, за които винаги си мечтал и са ти били на сърцето. Ако аз бях късметлията както си ти в момента, така бих постъпил навярно. Просто мисля на глас ... :)

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията! Не мисля обаче да я продавам, защото едно че си има един вид историческа стойност и второ - не съм участвал в конкурса с цел да я продам след това, ако спечеля. Още повече случайността е отредила тя да попадне при мен и трябва да уважа този факт(и за да сложим нещата в перспектива - ако са участвали примерно 140 млн. човека от цял свят, вероятността да спечеля тази китара е еквивалентна на вероятността при лотото да уцеля 6 верни числа от 49 + супер числото(последната цифра от номера на фиша)). Още повече аз съм израснал с тази музика(основно започнах с Металика, Мегадет, Айрън Мейдън и Блайнд Гардиан) и би ми станало доста криво при мисълта да я продавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията! Не мисля обаче да я продавам, защото едно че си има един вид историческа стойност и второ - не съм участвал в конкурса с цел да я продам след това, ако спечеля. Още повече случайността е отредила тя да попадне при мен и трябва да уважа този факт(и за да сложим нещата в перспектива - ако са участвали примерно 140 млн. човека от цял свят, вероятността да спечеля тази китара е еквивалентна на вероятността при лотото да уцеля 6 верни числа от 49 + супер числото(последната цифра от номера на фиша)). Още повече аз съм израснал с тази музика(основно започнах с Металика, Мегадет, Айрън Мейдън и Блайнд Гардиан) и би ми станало доста криво при мисълта да я продавам.

 

Щом е така, адмирации. Уважавам мисленето ти. Пак да пожелая, жив и здрав и дълги години да се радвате взаимно един на друг. :)

Хайде сега сподели впечатления от усещането с китарата, изработката, звука, удобството и т.н., че наистина ми е интересно как са пипнали инструмента.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Китарата не се намира при мен в момента. Причините за това можеш да прочетеш от 3-та страница нататък.

 

@rockfire Мерси! :)

Редактирано от IsoMorPhiC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.