Jump to content
Българският форум за музиканти

Джеймс Хетфил - трикове


TONY

Recommended Posts

много ми е интересно как Джейдс постига това приятно металическо звучене на гласа!

ползва ли ефекти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В албумите до '91 - пее носово, без кой знае какви украшения и без да ползва гърдичките си особено много. След '91 (никой себеуважаващ се метал не ги слуша след '91), опряно, на гърди, плътно, мъжествено и като цяло готино. В общи линии, приятното металическо звучене се получава от кьопавото му пеене, характерно за траш младеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, ама споерд мене като младеж си пее точно на гръден регистър, без да използва микс или фалцет и много си товари гърлото. Вика сол-ове и ла-та при положение че е някакъв баритоно - тенор, и то не само за край на припев, а си пее в тези тонове. Дере се на гърло, откъдето идва въпросния метал. Пее винаги стегнато. После след 91 година се понаучава да пее по добре, и започва да използва микса си на високи тонове, както и да не ги пее непрекъснато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тоя повод при Леми как е? Щото освен дрезгаво човекът си пее и доста вярно, а понякога и високо. Много ми е любопитно защото при мен опитите са сполучливи само рано след препиване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тоя повод при Леми как е? Щото освен дрезгаво човекът си пее и доста вярно, а понякога и високо. Много ми е любопитно защото при мен опитите са сполучливи само рано след препиване.

ами защото и при него е така:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе слушам си аз батко Фил от Пантера и се чудя, аджеба, тоя човек от кой джоб го вади тоя глас. :) :think: Звучи отвратително яко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе слушам си аз батко Фил от Пантера и се чудя, аджеба, тоя човек от кой джоб го вади тоя глас.  :)  :think: Звучи отвратително яко :)

На един дал, на друг взел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокала на Sonata Arctica - ей тоя човек пее, та ме сдухва (като изпълнител) - разнообразно, сменя бленди през няколко такта, има перфектна динамика, украсява много добре и има добър тембър и голям диапазон, който ползва! Друг, на когото се радвам много, макар да е далече от музиката, която харесвам, е вокала на Систем - е няма такова пеене просто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.