Jump to content
Българският форум за музиканти

Чапман Стик


Pinky

Recommended Posts

И така. Чапман Стик. Всичко, което знам, е че това е някакъв странен инструмент, съчетаващ в себе си бас и соло-китара.

Няколко пъти се вече се натъквам на този термин, който ми е леееекинко непознат. Някой тук има ли представа какво е това Чапман Стик, свирил ли е на такова животно, знае ли по каква технология е създадено и въобще всякаква обща (и не съвсем) информация.

ПС - ако вече е имало такава тема се извинявам и моля модераторите да забършат тази. Уж търсех, но може и да съм изпуснал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stick3.jpg

 

Доколкото разбрах от това , което прочетох в нета , това е вид китара/бас , на която се свири чрез tapping (или дабъл хенд , както някои му викат) .

 

Който има мерак да превежда - Това е сайт на главния производител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Мерси, човече.

 

Значи, Тони Левин свири със Стик на шоутата на Кинг Кримсън в осемдесетарския период (Discipline).

Някакви наблюдения и впечатления, ениуан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пак ще се повторя, ама за тези дет са в българия и виждат дата.бг тук има 1 видео около 30 мин на Грег Хоуард

http://free.data.bg/nikifena/Greg%20Howard...iller's.mov

лудница видео....

Стика е яка работа. мен ме кефи (ели пък Грег Хоуард да гледам...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упс, сори  :virtuoz:

Няма проблеми, радвам се че някой се е сетил за този уникален инстримент!

Още - Левин свири с него и из Ликуд Теншъните(яки са ако не си ги чул, бих ти ги препоръчал). Чудих се аз как може да свири на Мюзикмена толкова бързо, а то кво било - с 2те ръце тапове по струните... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той Тони Левин перадши и с едни китарджии - california guitar trio. Имам им един техен концерт, там и с фънк фингерс и със стик май свиреше..

Готина музика, ама не е за басисти :) :) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.