Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабел за китара


Recommended Posts

Решил съм да си направя кабел за китара,но тъй като не разбирам от кабели,моля за съвет. Тук гледах кабели: http://www.musicworld.bg/bg/c_2286/Instrumental_Cables.html ,тук жакове: http://www.musicworld.bg/bg/c_2309/mm_Jack.html Може и да не е от отзи сайт,просто тук разглеждах. Моля,препоръчайте ми какви да си взема за читав кабел.Не разбирам от технически характеристики и т.н.Така като ги гледам само цената им е различна . Мерси предварително.Поздрави и лек ден! Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си 3 метров кабел - http://www.musicworld.bg/bg/c_2257/i_15528..._PW_CGT_10.html

Има го и с ъглов жак - http://www.musicworld.bg/bg/c_2257/i_15529...W_CGTRA_10.html

И да вземеш по-скъп няма да усетиш разликата сега, а кабелът е консуматив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,това с готовите кабели е вариант.Аз до сега вземах едни евтинджос кабели и жакове,знаете какво става-шумове,прекъсване.....Та за това питам ако има някой наблюдения да препоръча. Благодаря ти за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки се е случвало да му прекъсне кабел или да спука гума на колелото/колата.

В "изработка и ремонт" има тема за кабелите. Можеш да си изработиш кабел, по-здрав от евтиния фабричен, но в крайна сметка и на него ще му видиш сметката някой ден. Добре е по репетиции и концертни участия човек да си носи и поялник, и резервен кабел.

 

Ако ще взимаш кабел "на метър" взимай по-дебелите. При равни други параметри са за предпочитане.

Някои предпочитат кабел с платнена плетена изолация, но събират много боклуци от пода/сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Наистина кабела е много важен елемент.И аз ползвам един явно китайски боклук и прави микрофонии ужас.Този който Ники показва ми се струва доста хубав кабел.Макар и консуматив си е добре да е подбран,особенно за тези от вас които се изявяват на сцена.С некачествен кабел бихте прогонили публиката:)

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Добре е по репетиции и концертни участия човек да си носи и поялник
Аз си мислех,че отминаха тия времена..,ако си прекараш кабела през колана на китарата и евентуално през дръжката на ампа (се стари номера) трябва да си огромен идиот за да го скъсаш..

Аз лично свиря с "телефонен" кабел,който може да е 1,5 м и 5 м.,струваше 13 лв май в Динакорд,ебаси набутването напрао :)

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата на Ники съм я изчел.С поялника ще се справя,но не съм наясно с тези ТТ данни: Conductors : Bare copper 23 AWG = 30 x 0.10 mm (0.24 mm2) Insulation : PE 1.80 mm Display : Copper braid 8x16x0.10 98% Jacket : CONDUCTOR High-conductive graphite jacket 2.40 mm 100% CABLE Flexible PVC 64 shore 7 mm Conductor resistance : 85 Ohm/Km @ 20°C Shied resistance : 33 Ohm/Km @ 20°C Conductor/shield capacitance : 88pF/mt @ 1 KHz Velocity of propagation : 80 % Operating temperature : -20°C / +70°C Working voltage : < 50 V AC < 75 V DC А предполагам,че са от значение.А и като си го направя ако стане нещо мога да го поправя,а готовите са капсуловани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата на Ники съм я изчел.С поялника ще се справя,но не съм наясно с тези ТТ данни: Conductors : Bare copper 23 AWG = 30 x 0.10 mm (0.24 mm2) Insulation : PE 1.80 mm Display : Copper braid 8x16x0.10 98% Jacket : CONDUCTOR High-conductive graphite jacket 2.40 mm 100% CABLE Flexible PVC 64 shore 7 mm Conductor resistance : 85 Ohm/Km @ 20°C Shied resistance : 33 Ohm/Km @ 20°C Conductor/shield capacitance : 88pF/mt @ 1 KHz Velocity of propagation : 80 % Operating temperature : -20°C / +70°C Working voltage : < 50 V AC < 75 V DC А предполагам,че са от значение.А и като си го направя ако стане нещо мога да го поправя,а готовите са капсуловани.

 

Цифрите са ОК за китарен кабел с дължина 3м.

Капсулованите жакове са доста здраво направени и с нормална експлотация няма да ги повредиш. Аз не мога да го направя по-здраво.Ако няма да се разглобява вероятно мога, но пак не толкова добре.

Ако стъпваш по кабелите с подковани обувки ще ги прецакаш по-лесно.

Микрофония от кабел не ми се е случвала. Не съм имал такъв гаден кабел - правен или купен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А и като си го направя ако стане нещо мога да го поправя,а готовите са капсуловани.

При капсулованите, режеш капсулования жак и слагаш нов :girl_cray2: Няма да е толкова здраво но поне ще си ползваш пак кабела. Ако имаш нещо нужда от помощ, насреща съм, без това съм обещал отдавна да те черпя :)

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При капсулованите, режеш капсулования жак и слагаш нов ;) Няма да е толкова здраво но поне ще си ползваш пак кабела.

 

 

При мен пък е по-скоро обратното, т.е. кабелите, които съм си правил сам са били почти винаги по-здрави от капсулованите, дори и сравнително скъпи такива. Един качествен кабел с добри конектори направен както трябва (http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=7346) може да изкара с години ако не се гази много върху него.

Аз предпочитам да си правя кабелите сам главно защото, по този начин, знам какъв е кабела и жаковете. Случвало ми се е да ми прекъсне сравнително скъп фабричен кабел и след като го отрежа за ремонт съм се хващал за главата, виждайки го как изглежда отвътре. Иначе отвън изглежда масивен, а 3/4 от дебелината му е външната изолация. Вътре една рехава спираловидна екранировка...

 

В България няма кой знае какъв избор от кабели на метър. Аз ползвам тези:

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_2286/i_10202/Proel_HPC120.html

 

и съм доволен.

 

Живея на доста мръсно откъм електромагнитни смущения място и всеки зле екраниран кабел ми вкарва смущения, с тези няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема основно беше, че все не уцелвах на жакове и се скапваха бързо. Но наскоро си поръчах по интернет и наистина стана супер кабела и би трябвало да издържи доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жаковете на Proel не са лоши за парите си. Ако искаш нещо наистина качествено и трайно, отиваш на Neutrik. И двете марки се продават в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така....поорентирах се горе-долу.Благодаря на всички ,които се включиха.Ще взема от кабела,който blr е посочил и тези жакове : http://www.musicworld.bg/bg/c_2309/i_2376/Neutrik_NP2C.html . rinti,дори и да не се наложи да помагаш на бира винаги съм готов. P.S.Съжалчвам,че всичко излиза слято и без нов абзац и т.н.,но нещо съм направил и не ми дава да пиша въобще.Става само ,когато включа HTML Suorce и за това така става.Не мога да го оправя,а бе хакер съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.