Jump to content
Българският форум за музиканти

Изходни трансформатори


Recommended Posts

Някой знае ли как се секционират изходните трансформатори в ламповите крайни усилватели с 4 лампи EL34, каква стомана използват, какво е сечението на сърцевината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как се секционират изходните трансформатори в ламповите крайни усилватели с 4 лампи EL34, каква стомана използват, какво е сечението на сърцевината.

първо е от значение в какъв режим са ламбетата - пуш-пул или сингъл енд. от там взимаш съпротивлението на първичната намотка (спрямо класа) и го съотнасяш към това на вторичната, за да мачне импеданса на спийкъра. после според зависи какъв пел ползваш и какви ламели - ще трябва да смяташ. обаче тук не мога да ти помогна :)

из нета обаче има много инфо по въпроса, също има и нашенци дето си навиват сами трафове в един друг форум - те вероятно ще могат да ти асистират по-добре :-)

 

успех

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как се секционират изходните трансформатори в ламповите крайни усилватели с 4 лампи EL34, каква стомана използват, какво е сечението на сърцевината.

първо е от значение в какъв режим са ламбетата - пуш-пул или сингъл енд. от там взимаш съпротивлението на първичната намотка (спрямо класа) и го съотнасяш към това на вторичната, за да мачне импеданса на спийкъра. после според зависи какъв пел ползваш и какви ламели - ще трябва да смяташ. обаче тук не мога да ти помогна :)

из нета обаче има много инфо по въпроса, също има и нашенци дето си навиват сами трафове в един друг форум - те вероятно ще могат да ти асистират по-добре :-)

 

успех

:headbang:

Ами аз тия работи ги знам. :) Питах нещо съвсем друго да го изчисля е най-лесното и да го навия не е трудно. Обаче това не значи, че с конкретния амп ще звучи добре ;) Интересува ме точно как е навит, върху каква сърцевина. С четири EL34 какъв мислиш, че е? :) :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в некъв руски сайт с 2хЕЛ34 как се секционира: http://sterr.narod.ru/amps/guit2.gif

 

За 4хЕЛ34 и мощност към 100вт можеш да използваш Ш-ламели от мрежов трансформатор около 200-250вт, без голямо значение точно какви.

 

Откъде ги намираш тези EL34, че и на мене ми трябват 4 ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.