Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ с избора на китара


PaCaTa

Recommended Posts

Батка ти ми вадиш думите извън контекст. Което Е лицемерие. Не просто според мен. А по принцип.

 

Аз казах, следното:

"......Освен това при толкова евтини китари марката е абсолютно без значение..."

 

А за Джаксъна написах, в момента в който човека беше решил за 370лв. да взима Ямахата.

Тогава написах, че СПОРЕД МЕН, би било по-добре да си вземе индийски Джаксън за тези пари, или друга китара в този ценови клас настаро.

 

Аргументите ми са, че китарата е от агатис и със скапани адаптери.

 

Нещо, което още в първият си отговор написах.

 

Освен това, аз не влагам лични чувства в споровете.

За разлика от теб очевадно. Ти се сърдиш едва ли не, че моето мнение е различно от твоето.

На мен честно казано не ми пука, просто не обичам да ме наричат лицемер!

Лицемерие е да ти говоря зад гърба и да ти слагам думи в устата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
Тогава написах, че СПОРЕД МЕН, би било по-добре да си вземе индийски Джаксън за тези пари, или друга китара в този ценови клас настаро.

Джаксън е твърде точно, докато "или друга китара" е твърде неясно.

Съответно ясно личи, че си фен на марката, в което няма нищо лошо.

Въпреки това, аз предпочитам да оставям повече пазарен избор на питащите,

понеже не страдам от маркови предразсъдъци.

 

Аргументите ми са, че китарата е от агатис и със скапани адаптери.

 

Някои от скуаерите също са от агатис и са с подобни скапани адаптери. Други са от липа. Рядко има и елшови.

Има и такива с по-хубави адпатери. Има и Yamaha с по-хубави адаптери и от други материали.

Сам виждаш, че няма убедителен аргумент, който да доказва, че евтин скуаер е по-добър от евтина ямаха.

Следователно всякакви разсъждения които прокламират или загатват подобна теза са безпочвени и съответно

са некоректни, макар и да представляват закон за някои фенове на марката. За които и марки да става дума,

това важи с пълна сила. Ако сравняваме два конкретни модела, тогава сравнението би било по-смислено, но

сравняването на марки по този начин не мисля, че трябва да се толерира.

 

За разлика от теб очевадно. Ти се сърдиш едва ли не, че моето мнение е различно от твоето.

На мен честно казано не ми пука, просто не обичам да ме наричат лицемер!

Лицемерие е да ти говоря зад гърба и да ти слагам думи в устата!

 

Няма нищо лично при мен. Просто обичам когато препоръките са по-обективни и пазарно прозрачни.

Не обичам, когато определени марки се изкарват по-лоши от други, само на базата на частични наблюдения и вярвания.

Това подвежда и изглежда грозно и необмислено. Затова обикновено правя забележки при подобни смели изцепления.

Иначе, макар да имам леки пристрастия, никога не налагам марки в подобни теми, както можеш сам да видиш в постовете

ми от последните години.

 

Миже би лицемерие е твърде силна дума за случая, извинявай, не те познавам.

С подобни мнения не целя да те обидя или дискредитирам, нито да ти наложа цензура.

Просто ми се струва некоректно да се правят неточни и недоказани твърдения за определени

марки, било то от фенщина или някакъв интерес. Едно е да рекламираш, друго е да сравняваш и да правиш антиреклама.

Неслучайно при рекламите това е забранено. И аз съм казвал някои неща за често срещани дефекти при някои марки китари, но винаги

изрично споменавам, че тези неща не се срещат само при тази марка. Мисля, че е крайно време да спрем да водим такива спорове

в теми за китари за 200-600 лв. Нека в тези теми наблегнем на конструктивното обяснение и предложения, вместо на противопоставяне на марки.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ОК дай да не спорим за глупости, че трябва да си лягам.

Ще ставам в 6 за работа.

 

Както и да е - аз не мога да те убедя в моето, както и ти не можеш да ме убедиш в твоето.

 

Пича да си хареса китара и да е жив и здрав. Важното е да се свири.

 

Останалото са буржоазни отживелици.

 

:yes:

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не ви ли писна бе..секи ден излиза тема "ква китара да си кОпя до 200-300 лв" и пак същите се метат да пишат същото .. на пазара в Бананистан има 3-4 евтини марки,които са предъвкани откъм качества,а именно - нямат такива,което за начинаещ е без значение -мое да избира по цвят,за напреднал също няма значение - взел е нещо по-добро.

Основния български страх - да не настинеш и да не се минеш :hysterical: то е ясно ,че евтина пръчка ще си бъде Евтина тояга,но защо повечето си мислят,че е "Далавера" да вземат евтино..после го продаваш на половин цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@horsefucker Реагирах по този начин, точно поради 3 твои изказвания в предишно твое мнение:

 

За китари те не са реномирана марка.

 

При китарите ги няма много.

 

Реномирани марки тук са Bc Rich, Dean, Epiphone, ESP, Fender, Gibson, Ibanez, Jackson и др. Yamaha не е в списъка.

 

Хвана ме яд, че изказваш толкова крайно мнение за марка китари, от които се оказа, че нищо не си пипал(въпреки богатия си опит, имайки предвид че са минали няколкостотин китари през ръцете ти). Директно ги отхвърли. Още повече ме хвана яд, като си помисля, че по този начин отхвърляш тежкия труд, професионализъм и перфекционизъм на хората, които работят в тези фабрики за да изработят редица от висококачествените инструменти, някои от които вече изброих. Ето едно филмче, което се надявам да хвърли малко светлина върху това, за което говоря:

 

видео

 

Аз може да не съм такъв "разбирач" като тебе, но пък съм оценил напълно качествата на моя инструмент и наистина свалям шапка на хората, които са го произвели. Това изглежда са направили и мнозинството от притежателите на музикални инструменти от тази марка, защото досега не съм срещал отрицателно мнение(освен твоето), което да се отнася за каквито и да било проблеми по конструкцията или използването на некачествени материали. Аз не съм фен на корпорацията "Ямаха", а на тези хора, които дават 100% от себе си за да създадат възможно най-добрия инструмент, имайки предвид разходите. С това мое мнение приключвам участието си в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе кво ме грее твоето мнение. Айде стига си спорил и пълнил темата с ГЛУПОСТИ!

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На принципа по умния отстъпва:

 

Един ....... се карал със стена,

 

и стената паднала!

 

Тоая тема не се изчерпа, може още много да се карат спорещите. Тя беше поредната тема колко злобно човече е българина, скрил се зад монитора !

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.