Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ с избора на амп


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Така , значи ще бъда много благодарен ако някой може да ми препоръча усилвател.Трябва ми някакъв звяр около 50-100w и цена до 400лв.Предпочитам моделите , които ще ми препоръчвате да са без други ефекти освен драйв , защото мисля да си слагам ефектите отделно под формата на педалчета , процесорчета и такива глупости.Пиша темата тук , а не в "Купувам" , защото ми трябва само препоръка , искам да си говзема новичък :)

Редактирано от Джордж Freefly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Съжалявам, че ще се намеся, без да ти дам никаква конкретна идея, но не ми изглежда добра посоката, в която си тръгнал. На първо място, далеч не е сигурно дали ти трябват 50-100 W - особено 100 е доста даже и за транзисторен и може да се окаже, че повече пречи, отколкото помага в някои ситуации. На второ, не че знам всичко що се продава в наши дни, но за 400 лв. читав нов мисля, че трудно ще намериш - не се хвърляй на боклуци, само щото са нови (това по-добри не ги прави), гледай и на старо.

 

BTW, все пак нещо конкретно ... най-хубавото евтино нещо, което съм чувал напоследък, е "малкото" 22 W лампово комбо на Bugera - то е vintage style, така че за резачки ще ти трябва отделен дистър, и няма ефект лууп, но е добра основа. Също и Blackheart доста ги хвалеха по едно време ...

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти дам конкретен отговор, но ще ти подскажа някои неща, които можеш да съобразиш:

- Китара или бас?

- Имаш ли опит с някакви китарни усилватели.

- За какво помещение ще го ползваш - стая в апартамент, репетиционна, клуб, голяма сцена.

- Ще го разнасяш ли? Много ли?

- Кубе или глава+кабинет?

- Слаб/силен вход.

- Лампа или транзистор?

- сенд/ритърн?

- футсуич?

 

... колегите ще добавят още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми ако бях на твое място щях да се ориентирам към Marshall,Fender,Laney има и други но тея са доказаните за мен.Така да не се откланям от темата

ако го ползваш за апартамент това ще е много силно,аз имам в апартамента Fender Frontman 10G и ми е доста силничък а и както колегите споменават

не си мисли че силното е по яко напротив по добре е да е слабо но да се разбира какво свириш. :hysterical:

Редактирано от asen93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре с помощта на отговора на L.K. ще уточня.Трябва ми КУБЕ за електрическа китара (не бас) , ще го използвам в репетиционна и евентуално в клуб , едва ли ще го разнасям много , не ми пука дали ще е лампа и транзистор , и като цяло нямам много опит с кубетата иначе нямаше и да питам може би..... Благодаря за отговорите до тук! :P:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
"Твоята" мощност ще е 25-100 вата. Добре е да има футсуич.

 

Тук ще се изложа , ама за какво всъщност е футсуича !? Всмисъл знам какво представлява но не съм сигурен дали знам какво е приложението му.А и освен това може би трябваше да уточна също ,че свиря тежка музика (хард рок и нагоре)....

Редактирано от Джордж Freefly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Служи за лесна смяна на каналите–свириш в клуб и трябва да преминеш от клийн на драйв–настъпваш го с крак и готово.Много е полезно ако усилвателя има вграден процесор.

Редактирано от pavkundrii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След бърз поглед в търсачката на Томан - за 400лв можеш да си купиш комбо около 30w. Има и Fender Frontman 65W, ама ще си го удряш в главата после.

 

На неконкретно зададен въпрос - неконкретни отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Джордж Freefly Щом не ти пука дали е лампа или транзистор и свириш в стил >= хард-рок(по твърдост :hysterical: ), защо не пробваш нещо от transtube серията на Peavey - например Peavey Bandit 112? Ето тук има видео, какво може при хай-гейн - цък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Джордж Freefly Щом не ти пука дали е лампа или транзистор и свириш в стил >= хард-рок(по твърдост :thumbs_up: ), защо не пробваш нещо от transtube серията на Peavey - например Peavey Bandit 112? Ето тук има видео, какво може при хай-гейн - цък.

 

Супер , МНОГО благодаря пич!Отговора много ми хареса и ми даде много добра насока.Иначе продължавам да приемам отговори , така че давайте ги тука :thumbs_up: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.