Jump to content
Българският форум за музиканти

Отново за шумове, захранване, кабели блабла


sw1tched

Recommended Posts

Споменавал съм го и друг път - чрез метода на проба и грешка открих, че ако лаптопът ми е на батерия - хард диска не се чува в аудиото на виндоус! Според мен някаква форма на галванично разделяне при захранването и независимо от мрежата зануляване (по-скоро заземяване) на всички уреди ще реши проблемът ет уанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иване, а спред теб от къде идва проблема с чуването на харда, мишката и като минимизираш прозорци в уиндоус ?

Говоря за онова високочестотното цъкане

 

идва от аудиокартата / затвори си всички входове от миксера на картата и мести мишката смело и дай дефраг ... има ли шум? :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето, темата стана водовъртеж. :cheers: Вече бе писано за ел. инсталациите, които много често имат проблем със заземяването и грешки там, така че да подчертаем двойно и дебело - пооглеждайте се... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

На мен кабела на мишката ми минава покрай активните колонки и като я местя или щракам се чува тихичко цъкане от колонките ;)

Големия майтап е, когато стане обратното - звъни ми GSM-ма, колонките улавят сигнала и започват да цъкат, което се предава на кабела на мишката и прозореца ми започва произволно да се скролира :P:P:P

И после гледам че съм получил повреден смс :P

 

Електроники.... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз понякога си чувам мишката като се движи... :bravo: Поне вече не съм в БГ и не я ползвам. Ама беше много дразнещо... чак сега разбирам от какво било...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този шум от семпъла адски ми напомня на лошо филтриран ток от адаптер за понижаване на напрежението. Само не мога да разбера защо, ако брумът е от лошо филтриран ток, се променя при смяна на позицията в стаята. Обикновено е с постоянна сила.

освен това, ти казваш, че няма брум, ако си в друга стая.

Все пак, отвори адаптера, сложи некъф огромен филтриращ кондензатор и виж какво ще се получи. Имай предвид, че е възможно след слагането на филтриращ кондензатор с голяма стойност напрежението да се повиши с един-два волта, но това няма да ти преебе ефекта.

 

Общежитието панелка ли е?

Случвало се е фазата от кабелите, които вървят под мазилката по някакъв начин да опрат в арматурно желязо от панел и в общи линии ставаш като обграден от електромагнитни смущения. Да не говорим, че е опасно.

Определено има нещо гнило в стаята ти - извикай чичката от поддръжката да анализира ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.