Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпроси за Ibanez Rga42t


Recommended Posts

Здравейте,

мисля, че дойде време за нова китарка и съм се спрял на тази: http://www.thomann.de/gb/ibanez_rga42t_bk.htm

 

Идва с активни адаптери, които в последствие смятам да заменя с EMG 81/60. Подразбрах, че стоковите такива работят с 1,5 волта батерии. Дали ще е проблем това и дали ще се наложи да се дълбае по китарата ?

 

Китарата разполага с edge III tremolo, което в бъдеще смятам да сменя с това: http://www.thomann.de/gb/floyd_rose_origin...o_kit_black.htm

 

Като се замисля до сега не съм виждал ibanez с оригинален floyd rose, та не знам дали всичко тук ще е наред ?

 

В друг чужд форум попаднах на следното:

 

IBANEZ EDGE-III cavity:

 

• Ibanez Edge into Edge-III cavity: NO

 

• Ibanez Lo-Pro Edge into Edge-III cavity: NO

 

• Ibanez Edge-Pro into Edge-III cavity: YES

 

• Original Floyd Rose into Edge-III cavity: YES

 

• Schaller Floyd Rose into Edge-III cavity: NO

 

Според това би трябвало да стане без допълнително дълбаене по тялото, но ми се ще и някой тук да го потвърди със сигурност :icon_shithappens:

 

Спрял съм се на тази китара, просто защото не мога да си позволя нещо по-скъпо сега и няма как да дам толкова пари накуп, а и тази китара има възможност за бъдещ така да се каже "безболезнен" ъпгрейд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:icon_shithappens: А какъв е въпроса? Освен ако не е този, на който сам си отговори : YES Редактирано от gtotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Дали ще е проблем това и дали ще се наложи да се дълбае по китарата ?

 

Не ели по-лесно и безболезнено за цената на китарата и всичките тези нови тремола и адаптери да си купиш някоя китара дато вече ги има?

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, размаза ме!

Значи смяташ да дадеш 500 лв за флойд и още 400 за адаптери. Мислиш ли, че едно евентуално дълбаене би те спряло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_shithappens: А какъв е въпроса? Освен ако не е този, на който сам си отговори : YES

 

Според това би трябвало да стане без допълнително дълбаене по тялото, но ми се ще и някой тук да го потвърди със сигурност :cheers2:

 

Не ели по-лесно и безболезнено за цената на китарата и всичките тези нови тремола и адаптери да си купиш някоя китара дато вече ги има?

 

Спрял съм се на тази китара, просто защото не мога да си позволя нещо по-скъпо сега и няма как да дам толкова пари накуп, а и тази китара има възможност за бъдещ така да се каже "безболезнен" ъпгрейд.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, размаза ме!

Значи смяташ да дадеш 500 лв за флойд и още 400 за адаптери. Мислиш ли, че едно евентуално дълбаене би те спряло?

Ще ги дам може би след година, а може би 2. Просто не мога да отделя 2000 лева накуп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм Original Floyd, слагани на Ibanez Xiphos, който също е с Edge III по принцип. Собствениците твърдят, че не е нужно допълнително дълбане.

 

Виждал съм EMG81 в RGT42. Собствениците твърдят, че не е нужно допълнително дълбане.

 

Нямам практически опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моят личен съвет е да изчакаш за някой хубав инструмент на старо, покрай кризата могат да се видят страхотни попадения, само трябва да имаш пари и да изчакаш подходящият момент!!!

Нерентабилно е да се вложат толкова пари във среден клас инструмент, независимо колко разтеглена във времето е инвестицията. Със какъвто и хардуер да го натъпчеш, качеството на изработката и дървото си остават същите.

Това е мое лично мнение и не ангажирам никой с него!!!

Успех.

 

;) Марио ;)

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си сега китара,на която да свириш и като събереш още пари,вместо да се занимаваш с глупости,продай първата китарка и с парите от нея и събраните си купи по-висок клас китара с желания хардуеър.Другото са глупости.Освен това тремолата на Ibanez са едни от най-добрите и ще е излишно да се занимаваш да правиш замяна с друго.Да не говорим,че изпадат много добри оферти във форума за китари втора ръка-на цената на нов евтинджос ще имаш възможност да си вземеш нещо вече тествано,по-висок клас и имало време да се изметне,изкриви,деформира или не и ще можеш да го установиш,докато при нов инструмент риска това да се случи няколко месеца след покупката не е малък,а по-сериозни подобни тенденции би трябвало да се наблюдават при ниските и средни класове инструменти.

 

Със здраве,

Рахата

 

П.С. В кръга на шегата - може да пренебрегнеш част от горното,че сега видях че искаш да слагаш EMG-та.Тях и на магаре да ги сложш пак ще си звучат по същия начин,затова няма сми да се набутваш с кинти за скъпа китара-вземи си една орфейка или скуеърче,плесни ги и ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 Предполагам, че е по-добре, но човекът гледа тук -

 

"мисля, че дойде време за нова китарка и съм се спрял на тази: http://www.thomann.de/gb/ibanez_rga42t_bk.htm

 

 

 

 

Поста ми е за неточна информация, другото е дублиране на реклама от банерите.

 

 

;);)

Редактирано от джани
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като се абстрахираме от всичко останало...и двата мода които се готвиш да направиш ми се струват излишни...но по съвсем друга причина...никога не съм имал китара с Едж 3 лично но според наблюдения над този модел тремоло обикновенно няма проблеми при правилен сетъп...и ако тремолото ти работи перфектно след като го сетъпнеш защо по дяволите да го сменяш с друго...що се отнася до адаптерите...аз си взех настоящата китара с абсолютно същата идея веднага да се ъпгрейдвам с ЕМГ ...ама звука взе че ми хареса и се отказах от този мод по обективни причини...моите адаптери са варианта за седемструнка на тези...и изобщо ако китарата си звучи и си работи перфекто няма смисъл да я пипаш...по скоро дай 50 лв и едно шише ракия на някой лютиер да ти я пипне както си трябва...и ще имаш достатъчно добър инструмент...дори и среден клас да бъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Христов, Слушай preIbanez и рахата! :thumbs_up:

 

Адаптерите могат да се преглътнат някак, не са лоши, наистина. А ако си мислиш, че ще имаш проблем с Edge III тремолото от към стабилност - ако си чак такъв перфекционист - 80 лв един тремсетър и си ръчкаш флойда колкото си искаш. Аз съм с тази комбинация и засега действа безотказно (Edge III + Tremsetter). :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...малко :offtopic-001: от мен...значи този тремсетър превръща Едж тремолата в нещо като Едж Зиро...ако е така си струва инвестицията...въпреки че ЗР системата откъм твърдост е по-неблагоприятна...ама се свиква...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.