Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква Външна Саунд Карта?


florian

Recommended Posts

Интересува ме с какво записвате

искам да си купя саунд карта на USB .

Въпросът ми е има ли нещо до 100 лв,което да намали латенцията до 2мск и да поддържа ASIO

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят личен съвет е да спестиш парички и да инвестираш в по-добра звукова карта от Берингера. Аз съм с това, но то не е никак евтино:

 

Line6Toneport_l.jpg

 

M-Audio би ти свършила чудесна работа, но тя е около 350лв. Изчакай и не прави грешки, след които ще те гледаме как се опитваш да продадеш нещо ненужно.

 

Давам малко информацийка като допълнение:

 

 

M-AUDIO FAST TRACK PRO - 340.32лв. Според мен е добра инвестиция и няма да те предаде като за тези пари.

 

16832.png

 

 

ALESIS I/O2 - 262.86лв. Не съм запознат с тази карта и не знам колко може да ти е полезна. Марката си е марка, но нямам опит. Цената не е лоша никак, но имам резерви поради незнанието си.

 

16776.png

 

LINE6 POD STUDIO UX 1 - 241.74лв. Същото като моята, но без клавиатурата. Не съм недоволен от това, което постигам с нея.

 

23044.png

 

 

LINE6 POD STUDIO UX 2 - 356.75лв. По-модерният натруфен вариант на горната, който си баш като моята, но без 3-те октави в бонус. :blush:

 

23045.png

 

Поздрави,

Вик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но без предусилватели, и звучи калпаво....

виж

струва около 80 лв.

 

 

и аз на това се бях спрял ,трябва ми просто да си се кефя вкъщи не за професионални записи,

имате ли идея колко латентност дава? с АСИО драйвера? сваля ли поне до 2-3 мск???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави за тия 2-3 мс със подобен интерфейс.Нито behringer,нито lexicon alpha,която е на подобна цена няма да ти смъкнат латенцията до неразличимите стойности около 7-8мс.Минимума е line 6 pod studio gx.Забрави да си "правиш кефа" с по-евтините варианти.Моя съвет е ако не можеш да отделиш над 200лв за подходящ интерфейс да се ориентираш към такъв втора ръка-със сигурност ядовете ще са по-малко,отколкото с някой скапан lexicon или behringer.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^не съм съгласен. аз съм с вградено m-audio 2496 и макар да няма предусилвател свиря на 4 мс (реална) латенция (да, в двете посоки). преди това свирех с Creative Live (и за кратко Creative Audigy 4) и латенцията (пак реалната) беше от 5 до 8 мс, което зависеше от програмата (Amplitube изискваше повече ресурси).

 

към автора - можеш да намериш такова м-аудио втора ръка за около 100 кинта из форума, моето го купих за 90 и съм крайно доволен. ако истински държиш да е външен интерфейс няма как да свалиш цената толкова ниско. но за латенцията - постига се лесно.

 

Capture.png

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз съм с M-audio FireWire Audiophile. Което е на IEE1394. Доста от лаптопите(и доста настолни) имат такъв интерфейс.

Смея да твърдя че нищо че е със същият чип както 2496 е доста по-доброа.

Случайно ми изпадна за 100-тина лева(мисля че цената е по-висока) и съм много доволен.

Редактирано от Kanara27
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.