Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво правят тия?!


Recommended Posts

Интересуваме какво правят двамата китаристи тук:

 

http://www.youtube.com/watch?v=xIRQfzUjDBE

 

Имат някакви метални джаджи на пръстите си и не виждам да свирят акорди. Какви са тези неща? Те ли правят изкривения шантав звук? Как се нарича това свирене? Не успях да намеря информация в коментарите под видеото, а в Google не знам какво да търся.

 

Това е групата 16 Horsepower, която не съществува вече, но е сред пионерите в популярния напоследък стил "Американа", известен сред народа като "готик кънтри" (това название не ме кефи, но създава някаква представа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много ефектен начин на свирене.ZZ Top го използват често.Мисля че от там идва вече и Pedal steel guitar -http://www.ehow.com/video_2372719_overview-playing-pedal-steel-guitar.html което вече си е отделен инструмент доста сложен по конструкция.Навремето през 80 те години когато в България не се знаеше много в Стара загора имаше човек който си беше направил и свиреше на такъв в Верея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical:

не знам защо като видя каубой и ме напушва смях.

още повече когато видя някой да се прави на каубой и да изпитва гордост от това

а иначе песничките са много здрави няма спор :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Към официаното облекло в Тексас освен шапките влизат и каубойските брожки (едно метално, такова елипсовидно, дето се стяга на врата с въженце вместо вратовръзка).

 

П.П. Сори за :godbless:

Редактирано от dean_dime
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си поиграх с опит за слайд като ползвах стъклена чаша и някаква метална джунджурия. Като пресуша следващата бутилка вино ще видя дали нещо не може да се направи от гърлото й :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Готини са, особено първия албум Sackcloth 'n' Ashes, защото е по-рокаджийски. След разпадането хората от групата създават две други групи - Lilium и Woven Hand, но и двете не са мой тип (поне тая седмица).

 

Има интересна компилация с различни банди, които изпълняват подобно "алтернативно кънтри". Казва се Rodentia : The Best of Dark Roots Music.

 

Може да ти допадне албума Satan is Watching на Those Poor Bastards или Broken Hymns, Limbs And Skin на O`Death.

Редактирано от Twang Zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.