Jump to content
Българският форум за музиканти

Странен проблем


balombi

Recommended Posts

Здравейте!

Имам една Кремона, най- несполучливото копие на Стратокастер . Китарата има три адаптера , който работят едновременно(не мога да я свържа по друг начин).Напоследък започвам да забалязвам един проблем - всички струни си свирят нормално , само 5та(ла) е по - заглъхнала от тях . Но не говоря за едвам доловимо заглъхване , аз за фрапиращо - по някога дори едвам се чува.

Не знам дали това е от адаптерите , от струната или от усилвателя (fender frontmen 15).

Моля ви дайде предположение или съвет !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички позиции ли заглъхва 5-та струна?

На първо време смени струните. Провери бриджа и нъта за подбиви, изтърквания.

На второ място оправи схемата на свързване, щото 3 адаптера в паралел не е работа.

Усилвателят е невинен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на всички позиции има заглъхваяне .

Брънджа и нъта са си съвсем на ред .

Струните са малко стари , но не мисля ,че е от тях .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Смених мястото на струните и се оказа , че адаптерите са виновни .Схемата не мога да сменя , в 8ми клас не ми стигат познанията за това , освен ако не е някоя елементарна схема с един потенциометър .

В скоро време ще ходя на концерт в София и мисля да направя един тур по музикалните магазини , мисля да си взема нови адаптери .

Но съм пълен невежа в тази област и не знам какво трябва да взема .

Не съм металист , търся си нещо с по ''мазен'' тон.

Моля ви , препоръчайте нещо !

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досещам се какво има в древните адаптери на твоята китара. Това са 4 квадратни магнитчета, наредени едно до друго и около тях бандажирана в лента намотка. Случва се между два магнита да има повече дистанция или някой да е обърнат неправилно.

Тъй като, както казваш, адаптерите са свързани в паралел вероятно поне един е читав. Затова те карам да ги разделиш, да ги чуеш един по един и да намериш кой или кои са виновните.

 

За мазен тон - хъмбъкер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Адаптерите на китарата ми , по-скоро , са една голяма намотка , а магнитите се залепват допълнително отдолу . Аз съм загубил един магнит и в момента на един адаптер има само два вместо три .

Ще се купуват нови адаптери , хамбъкери , какво ми препоръчвате за максимално ниска цена .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да сложиш хъмбъкер трябва да изкопаеш в тялото на китарата съответната дупка, което в любителски условия хич не е лесно.

 

Ако тръгнем отдолу нагоре по цените хъмбъкерите са:

-секънд хенд "Милин камък" или "Кремона"

-някой, свален от нисък клас китара поради ъпгрейд

И двата вида се срещат често в обяви Продава.

-нисък масов клас по магазините, включително и маркови

-висок клас маркови, включително активни. Изборът в магазините е ограничен, често цената по сайтовете е по-добра. Понякога се пускат и тук в обяви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох малко и разбрах , че хъмбъкера е нещо такова-http://www.seymourduncan.com/images/products/electric/humbuckers/SH-8.jpg

Както ти каза , трябва да се издалбае дупка , което може да е доста трудно при мен , защото съм просто хобист .

Има ли такива адаптери , който да са единенични и да вадят хубав мек тон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, като човек, който споделя твоята участ и кара още с кремонката мисля да вземеш да прибегнеш до помоща на някой познат или от форума, който да ти нареди здравите адаптери на бридж позиция и в средата, а този в нек позицията нека да е повредения. Ще си караш с тези двата здравите и събирай пари за хубава китарка. Така е според мен, все пак ти си знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих сложил двата здрави на бридж и нек позиция, а повреденият да присъства само фиктивно, без да е свързан. На бриджа тона е по-остър, с повече високи хармоници и по-ниско ниво на сигнала (output, както му казват някои на професионален жаргон). На нека има повече ниски, по-малко хармоници и сигналът е относително по-силен. С някакъв прост ключ, включително ЦК ключе можеш да ги превключваш.

После можеш да си поиграеш да потърсиш някакви магнити, с които ще постигнеш най-разнообразни резултати.

 

Пусни все пак една снимка на дъската да видим за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плясни някакъв евтин (10-15 лв максимум втора ръка) сингъл на бридж позиция, и му вържи жиците директно към изхода, без потенциометри, цъкалки, и глупости. Останалите чаркове ги завиваш в страница от вестник и ги засилваш към кофата. Ако много те влече, и не си върл метъл, можеш да си оставиш един волюм пот. Това, че ще има дупки по дъската, да не те притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

100 процента е от струната мой.

Даже 200%.

Единия адаптер,ако е развален то другите два работят,нали?

И с един адаптер не трябва да ти глъхне струната.Така,че сменяй целия комплект струни най-добре.

Редактирано от tonypetroff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Не е необходима подмяна на адаптерите ! Може да се замести липсващият магнит с такъв от врата на шкаф примерно - има ги в мебелните магазини . Средният адаптер противофазно и звука ще е мек и без никакъв брум . При интерес ще обясня по-подробно .

Редактирано от K I T A R A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.