Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за Ahead?


Recommended Posts

Какво мислите за тях? Някой казват че чупили чинели и барабаните изцяло и т.н. Ползвали ли сте ги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам на J. Jordison сигничър модела, ползвам ги, но само със стария комплект амати. Не смея да рискувам със Сабианите. Но усещането е съвсем различно. Палките са чувствително по-тежки. Нямат същия отскок...абе не е си работа, изморяват. Не са за мен определено. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Само един път са ми попадали в ръце и бях очарован. Чувствах ги супер, все едно нямам палки в ръцете, но пък свиря с малко по-тежки, а и само от едно пробване не смятам, че мога да ти дам коректен отговор ;) .

Но от това , което усетих за този 1 път, харесаха ми :)

П.С. говоря за палките от горния пост :greenangel:

Редактирано от just_drummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време свирих с Ahead Tommy Lee Concert Size - 17" с грип лента и смело твърдя, че за мен това са най-удобните палки, с най-добро звукоизвличане и от барабани, и от чинели. Лошото е, че те предразполагат към доста по-агресивно отношение към инструмента и докато се усетя, резултатът беше краш, сплаш и комплект нови коутед амбасадори на кайма.От друга страна, подобни подвизи съм извършвал и с далеч по-леки и къси дървени палки, та си мисля, че може и да не е от палките :bravo:.

 

boreto Posted Today, 11:36 AM

Това за мен са "анти" палки. Пипал съм и Ларс Улрих и Томи Лий моделите - не ми харесват

 

Що, бе, Боре, я виж на филмчето кака Пами, като пипа "модела" на Томи Лий, как и харесва, даже му се радва, душичката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кака Пами свири с Head палка, имаща две висящи тонколони... :bravo: Иначе с такива палки / Ahead /не бих си блъскал чинелите.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може ли някой да поясни какви са тези палки? Доколкото разбирам не са от дърво във всеки случай. Къде могат де се купят в София и колко струват?

Редактирано от aliximika
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направени са от нещо като пластмаса отвън (може и да не е точно пластмаса, но не е дърво всеки случай) , с алуминий отвътре , топчетата могат да се сменяват и струват около 50 - 70 лв . Не знам къде в България се продават !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвал съм един модел - бяха отвратителни във всяко отношение, може и да е от модела - уви не си спомням точно какъв беше - но ги или изхвърлих или подарих - пак не помня и не ми се иска да си спомням :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак има ли начин да си ги купя отнякъде, защото от оналйн магазин не ми се купува, без да мога да ги видя какви са - все пак 70 кинта са си сериозна инвестиция за палки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.