Jump to content
Българският форум за музиканти

От къде мога да намеря този потенциометър ?


Recommended Posts

Здрасти! Искам да попитам дали някой знае как мога да се сдобия с потенциометър (по възможност от БГ) за Уа-Уа педал (този пот, който всъщност управлява ефекта чрез натиск и отпускане на педала). Педалът е Dunlop Wha-wha Gcb-95.

 

П.П. Извинете ме за ламерското изказване но никак не съм на ти с техническите наименования. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, тема за части!

И аз барабар Петкан с Робинзоновците да питам, откъде мога да барна в Сф ключ - тип бутон, задържащ? Като тия на MXR Dist+ ?

 

Че ми писна на Шмайзера от тия доставчици на чарколяци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш за педалче за настъпване с прак(метално), като тези, които по принцип слагат по педалиерите - от електронинвест.

За потенциометъра - освен това, което ти казаха, провери при капъша, а виж и на електронните магазини в каталозите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, проблема е, че не съм от София и там няма как да видя. Затова си мислех от някой бг сайт за ел. компоненти. А само да ми кажете, като го търся какво да кажа (нали това което пише на самия пот)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Трябва да знаеш дали да търсиш линеен или логаритмичен пот, както и стойностите на съпротивлението му.

На стария (повредения) нищо ли не пише?

Много често обаче потовете, предлагани за логаритмични, се доближават повече до линейните по режим на работа, т.е. лека форма на подвеждане.Най-вероятно обаче ти е необходим линеен пот.

 

Тука има един сайт на Капъша: http://musicjam.hit.bg/ .

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На потенциометъра пише само:

 

CLAROSTAT

HOT POTS - 1

100K - OHM 9049

TYPE EJ

+ супер нещо си там (не е от параметрите, а някаква рекламка)

 

Ами, че той Капъша не продава ли само на място (в смисъл не съм чувал да доставя но и никога не съм купувал от там за да знам точно)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ЦЪК - Като гледам цените , най-вероятно тия неща можеш да поръчаш и в някой магазин за електроника във вашия град.

 

п.с. - като временно решение става, стига да не попаднеш на дефектирал;

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помоща. Сега ми хрумна къде във Търново мога да видя за нещо от сорта.

 

:D

Помоли някой отзивчив вуйчо *най-добре приятел* от София или Пловдив да иде до РФ и да ти го купи оригиналния :D Не е евтин :)

и да ти го изпрати по Еконт* примерно, а можеш и да говориш направо с някой от РФ. Преди време продавах един педал и човек от провинцията ми каза, че РФ могат да му го пратят за същите пари + доставка, сега не става въпрос какво съм продавал, а дали верно РФ не могат да ти го изпратят. Опитай!

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.