Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам нужда от помощ за избор на усилвател


Rezachka

Recommended Posts

Приятел ме попита за съвет какво кубе да търси за домашни условия, обаче аз свиря на китара и просто не знам как да му отговоря...

Баса му е Cort C5H, има и процесор Alesis BassFX и пича свири предимно метъл.. блек, дет..

Какъв усилвател според вас басистите ще е най-подходящ за вкъщи и да е на цена до 300 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Като изключим Stagg и Вehringer, за които, според мен, не си заслужава да се дават пари, не остават чак толкова много комбо усилватели в този ценови клас. Fender и Line6 имат добри попадения. Marshall MB30 е много добро, но е над 300 лв в магазина. Аmpeg също имат много хубави кубета, но те са още по-скъпи.

 

Нещо запазено, втора ръка може да свърши добра работа.

 

ПП: Този процесор е най- зле звучаштото нещо за бас което съм чувал.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стаг и stagg и behringer съм на същото мнение, аз съм имал китарни кубета и на двете марки и не съм с добри впечатления, но това са по-евтините...

Видях че има примерно Line 6 LowDown LD15 за около 250 кинта и тъй като свири по-тежка музика тая марка ми хрумна по-рано.. аз имам в момента китарен усилвател на line6, но нямам идея как стоят нещата с тези за бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

LD15 наистина предлага страшно много за парите си. За свирене вкъщи е иделно решение. На мен ми дойде маааалко слабичко, но аз свиря в помещение от 40 кв. м. с 3 метра таван и нямам проблем със съседи. В по-малко помещение няма никакъв проблем.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.