Jump to content
Българският форум за музиканти

Harlem Nocturne


Ивелин

Recommended Posts

Следварително се извинявам за простотията, която пускам (с всичките й грешки - мързела е лошо нещо), но реших, че някой все пак може да реши да пожули малко минорни ментатоники в Сол (особено в "А" дял):

 

Нокаут в Харлем...

 

Intro:
| G-7 F-7/G | % | % | % |

A:
| G-▲ | % | C-7 | % |
| F7 | A7 D7 | G-7 | % |

B:
| Bb▲ F-7 | % | % | % |
| Eb▲ Bb-7 | % | Ebsus Dbsus Bsus Asus | Gsus Fsus Ebsus D7 |

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра импровизация,но мисля,че щеше да прозвучи по-добре,ако беше изсвирил основната тема в началото.Иначе е супер :thumbs_up:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следварително се извинявам за простотията, която пускам (с всичките й грешки - мързела е лошо нещо), но реших, че някой все пак може да реши да пожули малко минорни ментатоники в Сол (особено в "А" дял):

 

Нокаут в Харлем...

 

Intro:
| G-7 F-7/G | % | % | % |

A:
| G-▲ | % | C-7 | % |
| F7 | A7 D7 | G-7 | % |

B:
| Bb▲ F-7 | % | % | % |
| Eb▲ Bb-7 | % | Ebsus Dbsus Bsus Asus | Gsus Fsus Ebsus D7 |

 

Много добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се включим след дългото отсъствие! Харлем

 

Ивелински! Да не се извиняваш щото извинението е двойно нахалство. А за мързела ще ядеш бой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се включим след дългото отсъствие! Харлем

 

Ивелински! Да не се извиняваш щото извинението е двойно нахалство. А за мързела ще ядеш бой!

 

^Много сте добри! Къде сте се раждали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Люси,да не си бил на почивка?Заредил си се положително. :) Много мелодично и енергично свирене.Чака ни хубаво лято,а? :)

 

Ив,откакто го пусна тоя джем се канех да те питам-триъгълниците след акорда какво означават?Да не би да са женски акорди?

И за тези с тирето-то как се чете?Искам да го разбера това и да си направя анализ на прогресията,да подготвя нещо и да го запиша.Ако не те мързи да обясниш,де. :)

Научих как се построяват дорийски,фригийски,локрийски и т.н. модални прогресии,но знам само простички примери с по два-три акорда.Твоите са повече,та,ако може да ме светнеш какво представляват А и Б части,така,най-простичко казано.

И колко "ментатоники" обърна,докато ги писа? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Легенда:

 

G-7 = Gm7 (Сол минор)

F-7/G = Fm7 (със Сол и пипер в баса)

F7 = Фа доминантов

Bb▲ = Bbmaj7 (Си бемол мажор)

Ebsus = Eb11 (може да се чете и като Dbmaj с Eb в баса)

| % | = повторение

G-▲ = Gm/maj7 (или така наречения мелодичен минор)

 

 

С две думи:

 

"▲" мажор

"-" минор

"7" доминанта

 

По-подробно:

 

75739780.png

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Тези означения не ги знаех.

Това ще е малко по-трудно,отколкото си мислех.Стигам до част B и там се губя някъде.Интрото и "А" ги изкарвам много клиширано.

Ето,чуй какво се получава дотук: http://soundcloud.com/ivan-5/harlem Това е само интро и А.

 

П.П. По-нататък,ако имаш време,съчини нещо така по-оптимистично,но ако може акордите да са без цифри.Какво биха казали KISS,ако им изсвириш това? :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Люси, кво направи бе момче! :О Бати маниашкото соло...ще ми трябва 1 година да го опозная!

Много готин тон си докарал :greenangel: само не разбрах - скъса ли я тая струна на 1:11? :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ванка, тва не е моя композиция, брато...тва е джаз стандарт от 40-те.

Има много варианти на парчето, но аз по този съм се водил:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В действителност,проблемът изобщо не е в парчето. :greenangel:

Като чуеш Людмил и после като чуеш мен,разбираш в какво се изразяват годините целенасочено обучение (на академично ниво),теоретичните познания и дългогодишната практика.

Страшно трудно ми е да мисля какво да свиря.

Ето снощи например-слушам си аз Розана и си викам:"Що да не науча солото?"

15 минути ми трябваха да го извадя и още толкова,за да го изсвиря що-годе добре.Ама то вече е измислено и ми идва наготово.Ако аз трябваше да го съчинявам изобщо не знам колко месеца трябваше да се пуля пред акордите.Та такива работи. :)

 

редакция: "наготово" се пише слято.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.