Jump to content
Българският форум за музиканти

Metallica


asdfguy

Recommended Posts

Пробвах се да направя кавър на ритъм китарата...има доста грешки но реших да го постна да го видите ... ;)

Клипчето е от 2 части защото камерата реши да спре докато свирих. :thumbs_up: Записано е със китара Stagg I-300 и кубе Fender 25R.

Спвиря от 5 месеца,скоро време ще запиша и 1 кавър на Seek & Destroy и може да постна кавъра на Cowboys From Hell тъй като не намерих много кавъри на Пантера тук...

Казвайте какво мислите :thumbs_up:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле като за пет месеца, но един съвет от мен:

Отпусни си дясната ръка, защото си личи, че се мъчиш. Не трябва да вкарваш движения от лакътя. Едно добро упражнение за бързина на дясната ръка при свирене на ритъм и най-вече отпускане е да свириш прав като отпуснеш ремъка, така че китарата да ти е ниско на долу и почваш да свириш. После ще ти е много по лесно.

Иначе пак казвам, не е зле за опита, който имаш. Поздравления за избора на песен (за мен това е най-яката песен на Металика). Продължавай напред и Rock On!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси!Аз също се усещам че си напрягам ръката прекалено много и гледам да движа само китката,но като трябва да пиквам по-бързо пак всичко идва от лакътя.ще пробвам като пусна китарата ниско долу. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за 5 месеца свирене се справяш доста прилично. И на мен това ми беше първото впечатление - движението ти е от лакътя. Регулирането на колана няма да ти оправи постановката. Има един урок на Ейдриан Смит, там обяснява точно за това. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за 5 месеца свирене се справяш доста прилично. И на мен това ми беше първото впечатление - движението ти е от лакътя. Регулирането на колана няма да ти оправи постановката. Има един урок на Ейдриан Смит, там обяснява точно за това. Успех!

 

При положение, че отпуснеш ремъка и китарата ти дойде ниско, няма как да вкараш лакът при свиренето като се замислиш. От само себе си ти идва да свириш само с китка. Разбира се, трябва да се започне с някакъв по-бавен ритъм и после да се премине към по-бърз. Добре е да се ползва метроном.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След още 5 месеца ще свириш като Джеймс, само накрая малко фалшиво бендваше, не видях видеото, само го слушах накрая но ако бендваш използвай 3 пръста за по стабилен бенд, защото точно там мелодията е точно с такъв тон, че ако не го бендниш правилно звучи мн фалшиво :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Първо, прости ми, ако не ти повярвам, че свириш от пет месеца. Обзалагам се, че опитът ти е по-дълъг. :cheers:

 

Кавърът е добър. Казаха ти вече за дясната ръка. Оправиш ли я нея, ще оправиш и някои дребни проблеми като неритмичността на някои места и др. . Но добър кавър.

 

А да, и да не прозвучи като предизвикателство или неверие, но на тоя етап не можеш да изсвириш Cowboys from Hell. ;]

Редактирано от LaughingSkull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето кавъра на Cowboys from Hell,от преди горе-долу 1 месец е.Малко се оаках в началото и след солото спрях,че оня риф ми е много гаден :lol: Може да се пробвам да направя пак скоро време.Иначе свиря от 5 месеца на електрическа китара,и преди това 1 месец на акустична.

Редактирано от asdfguy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко хитруваш като свириш куплетния риф на една струна. Ключът към интрото е да започнеш с up-pick. Пробвай. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.