Jump to content
Българският форум за музиканти

Винтчета за ключове


Recommended Posts

Откъде в София мога да си купя винтове за дърво 2,5 х 10мм с полусферична глава за закрепване на ключовете на китарата?

Проверявал съм в Бриколаж и на Раковска/Сливница в добре заредения магазин за крепежни елементи.

 

Някакви алтернативи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си си харесал в Евтоболт.... лошо.Може да провериш по музикалните магазини, но не таи надежди.По-добре вземи нещо подобно от Евроболт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бриколаж имаше даже на 2.0мм със заоблени главички, но са доста скрити из всичките "боклуци", рафтове, пликчета... Преди месеци, когато бях там, разглеждах над 40 минути докато ги открия :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белите са най-добре, но за вехтата китара, на която ще ги завивам, всякакви стават.

Вероятно ще има при Капъша - при него всичко има. Само дето паркирането там е кошмарно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, не помня да съм ги изкупил всичките от Бриколаж :hysterical:

 

Eто за какви става въпрос в тази тема - жълтите при ключетата и пикграда, които доста бързо загубиха блясъка си, а и се оказаха доста меки и ако взимаш от същите (бяха май 20-ина в пликчето и илизаха под 50 ст. бройката) пробий първо отворите (ако липсват) с нормален винт или по-тънка бургийка.

От Капъша съм взиал винтове от типа "фендерски" за пик-гард, които са по-дебели и дълги то търсените, а и в един съседн магазин, вносител на Фендер, последно бяха по 25 ст. същите. За толкова малки не съм проверявал.

 

В крайна сметка, не-рядко и аз имам нужда точно от най-малките винтчета (по-малки от жълтите, за които споменах), които се ползват за ключовете и ако някой сподели доставчик, място или пък друго нещо, би било прекрасно :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..при Капъша мисля, че имаше винтчета и за ключове и за фендерски пикгард...провери там, ако случайно го уцелиш да е в магазина... :-)

..и както ти каза колегата по-горе, като ги завиваш, разпробии предварително малко отворче с шило или малка бургийка (1мм) за да не се изяде главата, че пак ще трябва да търсиш нови...казвам ти го от опит...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за готоността, БТ. Ще се поразтърся първо из гореизброените места.

Обезателно първо ще разпробия отвори, че иначе мъка и за мен, и за винтчето.

Магазинът - вносител на Фендер - РФ ли е или някой друг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Същият е, но тук има забрана да се споменава (правила).

 

Пиши после какво се е случило и дали, и къде си открил винтчетата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.