Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос !


Recommended Posts

Възможно ли е да се вземе 1 гриф от бас китара и тялото на старата ми акустична кремонка и да ги превърна в акустичен бас...И ако е възможно откъде мога да си купя някакъв по евтин гриф... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY продава някакъв бг-бас, който е полу-акустичен, и бил с гибсън ес-325 форма, за 60 лева - колкото и да се пънеш по-евтин няма да го докараш, пък за по-качествен най-вероятно също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

По мое мнение, всичко е възможно да се направи. Ако искаш сполучлив ак. бас, имай в предвд дължината на струните спрямо магарето, която ше се получи, когато залепиш новия гриф(12-та позиция е в средата на струните!). Но и конструкцията на кутията да е достатъчно здрава, така че да издържи опъна на бас-струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще ти излезе с повече нерви от това да си купиш акустичен бас нов.

 

Мисля, че като цяло ще протече по този начин:

 

1.Почистване на тялото от лепило и предишно магаренце.

2.Слагане на ново нагаренце, съобразено с 12-та позиция на грифа на баса.

3.Подсилване на корпуса(тялото) на китарата, защото предишното е съобразено с различен натиск от струните.

4.Допълнително, понеже не съм разбирач или лютиер мисля, че самата конструкция на класическата китара отвътре се различава от тази на акустичния бас и затова ще са ограничени честотите на звука.

5.Като капак на цялото дело не знам къде точно ще закрепиш грифа от електрическата китара на корпуса на тялото.

 

Ако искаш пробвай, но така ще съсипеш две китари, по мое мнение. Ако бях на твое място нямаше да рискувам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.