Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на адаптери за 2 китари


Aдаптер за китара? Кой?  

22 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравейте,

Нуждая се от помощ при избирането на адаптери от 3 налични, за 2 от китарите ми.И двете китари са с махагнови тела, тремола.

За всяка китара съм записал по 3 семпъла, като и 6-те семпъла са с един и същ амп, кабел, говорител и микрофон, едни и същи настройки, само съм сменял адаптерите.

Моля помогнете ми, като си кажете мнението и гласувате.

Китара 1:

http://www.4shared.com/audio/6Ci7FPNt/sdd.html - sdd

http://www.4shared.com/audio/8LMkeH7m/se1.html - se1

http://www.4shared.com/audio/S86amg5E/se5.html - se5

 

Китара 2 :

http://www.4shared.com/audio/k3v-1Cij/cj_online.html - cj

http://www.4shared.com/audio/56B-BEOI/ce1.html - ce1

http://www.4shared.com/audio/eDy9Mnyv/ce5.html - ce5

 

Имената на файловете са с абревиатури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви ефекти.Китара, кабел, амп, кабинет , микрофон, пц.

Не съм записвал кийн, защото клийн не свиря,Записал съм ги така, както и ще ги ползвам - хай-гейн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не съм гласувал, защото аз лично не бих се допитал до никого освен ушите си :D Това с избора на звук е супер субективно. По-скоро ако ще искаш мнение от хората кажи за какъв стил музика са сега. Така вече по-може. По-големите производители на адаптери винаги пишат "става за всички стилове" ... да, ама йок. Много е хубаво, че си сложил семпли, че много хора питат за неща, за които, за да им се помогне са нужни семпли.

 

Освен това, верно пусни записи на "clean" :punk_guitar: Звукът ще доста по-различен.

 

Иначе успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нелинейните изкривявания от надутия драйв са дефект (ефект), който нанася деструктивни изменения на звука. Все едно да гледаш конкурса Мис България през прашасалите очила на дядо си.

На клийн ще чуеш най-много разлики между адаптерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, семплите са точно каквито трябва да са.Казах, клийн не свиря, за това семпли на клийн не са нужни.Там наистина ще се чуе повече разликата, но така и така няма да свиря на клийн, така че няма смисъл.Свиря death, grind, technical death.Гледах семплите да са с толкова гейн с колкото и ще свиря поначало.Наистина разликите са минимални, точно и за това питам.Ако бяха по-фрапиращи щях веднага да реша.Имам си едно на ум, но ми се иска да видя как мисли масата.Адаптерите, които са използвани са си световно признати метъл машини.Не се страхувайте да гласувате, грешно няма.Просто е въпрос на вкус и точно този ви вкус искам да разбера :)

Благодаря на всички, които гласуват и отговарят в темата. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе човек нещо не си разбрал май ....

Ти може да не свириш на clean ама в крайна сметка сигнала, който идва от адаптерите е clean - така най добре ще си проличат разликите.

Като замажеш с някъв драйв - дето дава и допълнителни обертонове и замазва всичко нищо няма да разбереш освен как звучи точно тоя адаптер с точно тоя драйв на точно тези настройки - демек нищо не правиш :nono:

Утре ще се ръгнеш в друго кубе с друг драйв или ще си купиш някъв нов eфект и ще изревеш на умряло, че звука ти е кофти...

Редактирано от biala
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не човек, ти не си разбрал :nono: - ако свирех на клийн щеше да е меродавно, но аз свиря САМО HIGH-GAIN.Семплите са записани с лампов амп 100в по схема на 5150(за какви ефекти и какви други кубета и т.н.) през говорители Celestion.

За какъв чеп(извинете за израза) ми е звука на чисто, като така и така на чисто няма да се ползват тези китари с тези адаптери!!!

Тези китари съм отделил само за метъл!За друго си имам други китари!

И ми е интересно как като чуете семпли на клийн, ще се разбере кой адаптер е по-добър на хай-гейн!

Моля, не ме изумявайте!!!

 

Единственото което искам е да гласувате за тези семпли, според вкуса ви.

Благодаря на тези, които го направят! :nono:

 

Извинете за това, че съм малко остър, но за 3-ти път повтарям едно и също, което явно някои не искат да прочетат или усмислят.

Замислете се, ако имате готина кола и живеете в Египет, за какво ще ви е да знаете как ще се държи колата с зимни гуми, в завои на заснежен път, при -40градуса???!!!!

 

:nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Замислете се, ако имате готина кола и живеете в Египет, за какво ще ви е да знаете как ще се държи колата с зимни гуми, в завои на заснежен път, при -40градуса???!!!!

 

:)

 

Сравнението е неуместно. Изхождайки от това, че все пак усилвателят възпроизвежда звука от адаптерите (който всъщност е клийн) то подходящото сравнение би било да тестваш колата на стенд, писта, полигон или каквото намериш за добре, за да имаш представа, като допълнение към тези показания, как би се държала в Египет.

 

Все пак нали те интересува каква е разликата между самите адаптери? Ти можеш ли да различиш 15 годишен Chivas Regal от Savoy Club ако го разредиш с кола?

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако нямате какво да кжете конкретно по темата, моля не пишете!

Почвам да съжалявам, че пуснах темата, а поначало във форум, не би трябвало да е така.

 

Днес до 19 часа ще реша кой адаптер къде да отиде и след това ще пиша кой, какъв е.

 

п.с. а за уискито с кола - може.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

buy&sell има най-меродавното мнение, споре мен. На мен всички ми/не ми харесват еднакво, просто защото всички биха работили в различна ситуация :)

 

Защо трябва да чува какви са разликите между адаптерите с чист звук, като човека не свири чисто, остава загадка специално за мен.

Ама ако искаш чуй ги - е така - да направиш кефа на народа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и разшифроване на абревиатурите:

sdd - schecter v1 custom , duncan designed HB105(active)

se1 - schecter, EMG 81

se5 - schecter, EMG 85

 

cj - custom guitar, jackson j90(passive humbucker)

ce1 - custom, EMG 81

ce5 - custom , EMG85

 

И двете китари са с махагонови В-образни тела, шектъра е с гриф maple+rosewood fingerbord и floyd rose

custom guitar е с кленов гриф и фингърборд, kahler flyer тремоло система.

Моето решение е :

За шектъра EMG 85, защото има повечко високи, което се вписва с фингърборда от rosewood.

За custom - EMG 81, защото има по-малко високи, които пък носи кленовия фингърборд.

 

Моля, чувствайте се поканени за коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, благодаря :thumbup:

Съвсем сам.Просто ми беше интересно какво биха мислили други хора, без да се влияят от марки, но не успях съвсем :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм. Виж, поне успя да разереш как стоят нещата във форума по отношение на тези въпроси... И аз като теб наум съм реагирал така, но след малко размисли и страсти разбрах, че това, което искаш го намираш сам. Много работа, много експерименти (90% от моето свирене, за да не излезе, че говоря наизуст), затова, което ти искаш да разбереш - помисли, ти искаш най-доброто звучене в режим "без clean" . Предполагам, за музиката, която искаш да свириш си вдъхновен от някои изпълнители, вслушай се в звука, който вадят и после експериментирай докато не хванеш "правилните настройки" така да се каже.

Разбирам, че ти е интересно хората какво мислят, но това е второстепенно. Ако се съоразяваш не само за звук, но и за това, което ще свириш с желанията на другите = накрая няма да ти се верва, защото ще свириш каквото ти кажат и искат другите, а в крайна сметка - ти за собствено удоволствие ли свириш или за да угодиш на другите (това е проблем, с който се сблъскваме всеки ден, но музиката ни помага да задовлим собствените си потребности, да пресъздадем емоциите, вижданията, мислите си без да има нужда да даваме обяснение на другите). Темите във форума често са "сцена" за изява на свободно мнение - съобразено или не с идеята на темата. Аз пуснах тема почти успоредно с теб на тема Boss pw-10v wah и май нема да стане освен с цифрата експерименти - доста подобно на твоя случай. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.