Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за синузит


xpert

Recommended Posts

здрасти.от доста години не мога да дишам през носа,все ми е запушен.говорът ми е носов,мисля че е синузит.отразява ли се на пеенето??едва дишам през носа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е синузит трябва да те боли главата отпред по челото и под очите. Ако не те боли е възможно да е алергия . И при двата случая ревеш за доктор спешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лекар ти трябва.

Второ - опитай се да проследиш състоянието си назад във времето и да видиш дали няма някаква системност: кога изпитваш облекчение и кога - влошаване (сезонност, преумора, преходни периоди с отслабен имунитет, задимена обстановка и пр.)

Ако е алергия (както и аз предполагам), тази информация ще помогне на лекаря да направи заключение.

 

Аз също имаХ такава алергия към цигарен дим. Просто лигавицата на носа набъбва и (поне при мен) изсъхваше, нямах хрема. И край - не можех да дишам нормално. Няма да ти казвам как съм се оправила и какви медикаменти съм използвала, за не скочиш да се "самолекуваш". ;)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

^Провери за "вазомоторен и алергичен ринит" в нета. Аз страдам от това и е доста сходно със синозита, като изключим болката в главата. Ако имаш същите симптоми.. да ти кажа уж се лекува.. аз обаче не можах.. ;о(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За синъзит една бабешка рецепта - нагряваш в тиган морска сол,ама яко и я увиваш в кърпа колкото да се трае паренето и го слагаш на синусите,като поистине отвиваш малко и пак..поне на мен ми помогна преди време,но дали твоето е синузит-доктор ще ти каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти.от доста години не мога да дишам през носа,все ми е запушен.говорът ми е носов,мисля че е синузит.отразява ли се на пеенето??едва дишам през носа

привет, xpert, съветвам те да отидеш на лекар УНГ, за да установят дали нямаш изкривяване на носната преграда или набъбване на някоя от носните конхи. Чупил ли си си носа някога?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.