Jump to content
Българският форум за музиканти

Необясним "проблем"


Recommended Posts

Проблем в кавички, защото не съм сигурен, че е проблем.

 

Сега преди 5 минути, докато си свирех изведнъж БАУ падна първа струна. Не точно падна, просто мега рязко се разхлаби и трябваше да я настройвам - не се скъса, но беше странно.

 

Струните са горе-долу нови - миналия петък ги сложих.

 

Струните са Fender 150 нещо си там, китарата е Cort Z44, за първи път се появява този проблем. Моля да ми обясните какво точно стана ? О.О

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятности:

1. Прескочила е витка от струната върху оста на ключа.

2. Топчето в началото на струната не е било влезнало плътно в каквото там влиза на твоята китара.

3. Оплетката около топчето се е разхлабила и скоро ще се скъса съвсем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема страшно,и при мен е ставал тоя номер.Само дето така изтряска,че сякаш ми се счупи грифа.Оказа се,че 2-ра струна се е изхлузила малко от ключа,щото не съм я бил сложил като хората.После си допих и всичко беше нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сложих нови струни макар и да не ги слагам като хората много се разстройват особено първата Ми. Най-вече при бендовете става така. Просто малко трябва да се постегнат именно с бенди и така на няколко пъти. Спираловидно трябва да се навиват на ключетата горе, за да не се измъкват толкова лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък правя един специфичен "възел" още при слагането и няма такова нещо като измъкване. Ако не е Флойда, имам чувството, че въобще няма да се разстройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.