Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за китара


Valeri_pj

Recommended Posts

Интересува ме какво мислите за тази китара и вообще мнението ви за китайските китари като цяло,в смисъл дали за тази си цена предлаганата китара си струва парите.

 

Ето линка:http://126-music.en.made-in-china.com/product/XqbJnoQcVGpY/China-Gibson-Les-Paul-Custom-Zakk-Wylde-Buzzsaw.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайските китари са най-различни - безбожно евтини и съответно толкова некачествени, среден клас, има и отлични модели на съответната цена.

Как мислиш да я платиш китарата?

Колко ще е доставката до България?

ДДС-то включваш ли го в сметката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По принцип signature китарите, във Фейсбука на Слаш пише, че минават инспекция от съответните артисти, НО - само на мен ли ми прави впечатление, че връхчето е малко по-ниско/малко от обичайното (само дето не е остро иначе щеше да е като ESP)?

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак нещо не си разбрал.

Това е китайски фалшификат. Силно се съмнявам че минава нечия инспекция, най-малко пък на артиста. Би било доста нагло от страна на китайците :D

Бидейки китайски фалшшификат аз съм силно скептичен към инструменталните качества на тази китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...на външен вид са ги догодили тези китарки и от пръв поглед не си личи че са ментета, но кой знае как свирят...все пак са си китайска работа...все едно да си вземеш тениска от "Илиенци" и на нея да пише 'adidas", и като я изперереш 2-3 пъти и тя става на парцал...

..а дали си струва парите ще прецениш, чак когато си я купиш или пипнеш и чуеш...аз поне не съм попадал на такива и не мога да ти дам точна оценка, но всички знаем за качеството на китайските стоки, въпреки че в днешно време доста фирми за муз.инструменти (и не само) си изнесоха производството в Китай, което е със задоволително качество на средно ниво.

...въпросите които е поставил колегата L.K. също можеш да ги вземеш под внимание,... пък и ако си купиш такава китара, тогава може да пуснеш една тема и да кажеш дали си заслужава...пък може и други да поискат да си поръчат по един китайски "Gibson" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак нещо не си разбрал.

Това е китайски фалшификат. Силно се съмнявам че минава нечия инспекция, най-малко пък на артиста. Би било доста нагло от страна на китайците :drummer:

Бидейки китайски фалшшификат аз съм силно скептичен към инструменталните качества на тази китара.

Аз мислех, че претендират това да е реален Гибсън, не забелязах за мейд ин Чайна-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря ви за мненията.Полезни са.Тази китара макар и китайска лично на мен ми се вижда доста избарана от към външен вид я и е разрешено да се праща по една бройка за това ви попитах как ви се струва.При всички положения ще е по добре от моя Скуаер Фендер поне така ми се струва а и аз нямам намерение да се изявявам по сцени та да търся върха на сладоледа а и не съм се затичал и да я поръчвам все още.Просто ме интересуваше мнението ви.

 

 

А относно качествата на китайските стоки не съм мн съгласен с колегата дал пример с фанелките от Илиенци.

Все пак имаме всички комютри у нас всички да един маде ин чайна :drummer: така че ....

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Принципно , винаги получаваш това, за което си платил . Не можеш да пре''еш системата .Колкото и готино да изглежда , 1 към 1 с истинския Гибсън , единственото,което ги свързва са само формата и надписа . А относно това,което казваш за меид ин Чаина е много различно .Може да са направени компютрите там, но поне са с лицензирана фирма , знаеш,че да деден компонент ти е Sony .Излиза че пак плащаш, за това което получаваш . Твоя случай няма общо с този пример , специално тази китара е боклук , което го показа и цената . Не казвам че всичко направено в Китай е боклук ( тъй като вече 90 процента от стоките се правят там ) , но зависи от производителя - лицензиран ли е , не е ли лицензиран .

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що никъде не видях цената?Даже я добавих в кошницата и пак не ми показа цифра.И що реши,че е по-добра от твоя Скуайър?Заради цвета?Нищо лошо няма в китайското производство,стига марката официално да има фабрика там.Сите епифони в Томан са мейд ин чайна(без един-два).Ама тия нахалници да сложат логото на Gibson,да пишат,че е сигначър модел...сигурно са щамповали отзад Made in Usa!И глей к'во пише в описанието:адаптери-черни.Мани заеби.На тея им трябва съд докато им се надуе гъза.Тия ги намразих още преди години,когато работех в цех за пластмаса.За изработка и боядисване на детайли жълтурите взимаха 10 ст. по-малко на комплект,като включват пътните от Китай,труда и боята.Добре,че са далече,та не могат да реагират бързо с доставките,ако се наложи.Затова работата остана при нас.Иначе направо ни скриха шапката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с лицензираната фирма много ме разсмя.Имам познат,който си поръчваше части за сателитни приемници от Китай сглобяваше ги тук и ги продаваше чрез лицензирана в Англия тяхна фирма. А фирма в Англия можеш да си лицензираш по телефона от тук.Така че не лежи на тая кълка че като е лицензирана фирмата та качеството ти е в кърпа вързано.Преди малко гледах една наша фирма продава китари подобни на тая която постнах на цена 290 лв с тяло и гриф от едва ли не чаможи дъски.Онези там дръпнатите поне са ползвали махагон ако не друго нали и искат 264 долара.Така че дори човек да вземе само една дъска и после да смени адаптери и потенциометри пак ще е на далавера.Сега да не ми кажеш че и потенциометрите трябва да са от някоя лицензирана фирма че това ще ме развесели съвсем. За адаптерите вече съм съгласен че трябва да са маркови там няма мърдане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че пише какво са използвали не е гаранция какво са използвали и как са го сглобили човек. Няма проблем - кефиш се - действаш разбира се. Решението и парите са си твои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Стига бе,човек.Тука във форума често изкачат евтини китари,които поне можеш да пипнеш и да чуеш,преди да решиш да дадеш пари за тях.Тая китара само Господ знае какво представлява.Това си е чисто тото.Отгоре на всичко върху тези 264 долара ще платиш още пари на митницата.Ще стане сигурно 300 долара.Това са към 430 лева.Има какво да намериш тук за тия пари.И най-важното е,пак казвам,че ще пипнеш и ще чуеш.Не смятам,че качествата на китарите могат да се определят по снимки.Но ти си решаваш,все пак.

 

Само да допълня за китайските стоки:

Купих си потенциометри,тристепенен суич и тремоло от Китай.Потенциометрите трябваше да са логаритмични (или там които се водеха по-добри).Еми не беха.На всичкото отгоре вече не работят като хората.

Тремолото трябваше да е с full size sustain block.Да,ама на'иш кога?Тежеше по-малко от оригиналното (китарата е Фактор) и дори не пасна както трябва.

Суича заяжда.

 

И има смисъл в това,че фабрика,която работи официално под някаква марка прави по-качествени китари от някой самозван дърводелец,който може да копира форми и да лепи надписи.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с лицензираната фирма много ме разсмя.Имам познат,който си поръчваше части за сателитни приемници от Китай сглобяваше ги тук и ги продаваше чрез лицензирана в Англия тяхна фирма. А фирма в Англия можеш да си лицензираш по телефона от тук.Така че не лежи на тая кълка че като е лицензирана фирмата та качеството ти е в кърпа вързано.Преди малко гледах една наша фирма продава китари подобни на тая която постнах на цена 290 лв с тяло и гриф от едва ли не чаможи дъски.Онези там дръпнатите поне са ползвали махагон ако не друго нали и искат 264 долара.Така че дори човек да вземе само една дъска и после да смени адаптери и потенциометри пак ще е на далавера.Сега да не ми кажеш че и потенциометрите трябва да са от някоя лицензирана фирма че това ще ме развесели съвсем. За адаптерите вече съм съгласен че трябва да са маркови там няма мърдане.

 

 

Ама няма какво да си говорим, ти си я пуснал тая тема, смей се , ти питаш за мнение . В крайна сметка ти си решаваш, твой са си парите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.