Jump to content
Българският форум за музиканти

> Гибсънски тунери


Squier BulletStrat

Recommended Posts

Здравейте.Имам Винтидж В100 и искам да му сменя ключовете за настройване с някакви много добри (подарака ми за Коледа) Предварително търсих подобна тема, но не намерих, така че сори ако се повтартям. Та.. питането ми е следното.

 

http://www.thomann.de/be/gibson_moderne_mechaniken.htm

 

Подходящи ли са тези тунери за китарата ми ;) .Приемам и всякакви други предложения. Чувал съм и за такива тунери с някакво заключване ама..ако може някой да ми разясни какъв им е чалъма. Може тези от линка също да са със заключване - не съм запознат.

 

Мерси предварително ;)

Редактирано от Squier BulletStrat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя Gibson LP Standard сложих тези вместо оригиналните за него Grover. Много по добре от оригинала на тема дуржене на строй, без да развалят оригиналния му вид и без нужда от модификации

 

http://www.thomann.de/be/grover_rotogrip_502c_chrom.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключовете на конкретната китара просто имат лоша механика, която има луфт. Когато оста има луфт дори 1 градус, то дори и да са заварени струните пак файдата е почти никаква...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като е безполезно, защо , според теб го правя. Защото не мога да си вързвам струните ли?

Кольо, палиш много бързо и без причина. Поста ми не включваше теб. В твоя случай знам, че ще смениш ключове само ако има нужда. Говорех по принцип, защото много младежи си сменят ключовете ей така, щото прочели тук-таме по някоя тъпотия, че като разстройва и трябва да се сменят ключовете, но преди това не са ползвали въпросното връзване - те даже не знаят за него. Нали сме тук да споделим опит да го...

И аз бях запалил по едно време да сменям ключове, докато не открих връзването.

Сега с дни не настройвам, а настройвах през половин час. :punk_guitar: Причини да се разстройва леспола - бол, но преди да се опита всичко, не трябва да се пристъпва към радикални мерки, защото причината може и най-вероятно не е от там (предполагам само)

Как нови ключове ще разстройват - няма никаква логика?! Разбирам да са много стари и износени - да!

Ключовете на моята 30 годишна китара също имат много голям луфт и разстройваха, докато не ги вързах...

 

пп Горе писах безплатно а не безполезно...

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключовете които ти предложи Кольо са оптималния вариант според мен, аз също си сложих такива и много ми харесват. Но за покупката им бих ти препоръчал този сайт: http://www.stewmac.com/ пращат до бг и то много изгодно, а иначе старите ми гибсънски ключове така си седят, ако те интересува пиши! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като е безполезно, защо , според теб го правя. Защото не мога да си вързвам струните ли?

Кольо, палиш много бързо и без причина. Поста ми не включваше теб. В твоя случай знам, че ще смениш ключове само ако има нужда. Говорех по принцип, защото много младежи си сменят ключовете ей така, щото прочели тук-таме по някоя тъпотия, че като разстройва и трябва да се сменят ключовете, но преди това не са ползвали въпросното връзване - те даже не знаят за него.

Нали сме тук да споделим опит да го...

И аз бях запалил по едно време да сменям ключове, докато не открих връзването.

Сега с дни не настройвам, а настройвах през половин час. :punk_guitar: Причини да се разстройва леспола - бол, но преди да се опита всичко, не трябва да

се пристъпва към радикални мерки, защото причината може и най-вероятно не е от там (предполагам само)

Как нови ключове ще разстройват - няма никаква логика?! Разбирам да са много стари и износени - да!

 

Ключовете на моята 30 годишна китара също имат много голям луфт и разстройваха, докато не ги вързах...

 

пп Горе писах безплатно а не безполезно...

 

O, аз въобще не запалих в случая :) , извинявай ако така ти е прозвучало

 

 

Просто питах, защо според теб ги сменям, ако наистина е не помага. И отговорът е, че при сериозни бендове, ЛПтата, къде поради наклона на лопатата, къде, поради не графитния мост, къде заради разхлабени ключове, разстройва. И заключващите се ключове, до голяма степен решават проблема. А колкото до връзването, ако е добре направено наистина действа като заключващи се ключове и е безплатно, но от друга страна ключовете са много по удобни, особено за хора, които искат да си сменят често струните ( не дай боже по време на гиг )

 

Та за да съм по точен, за хора които свирят дълго с едни струни, наистина връзването ще доведе до спестяване на пари, от друга страна, ако често късаме струни или пък обичаме просто да ги сменяме на често, според мен, заключващите се ключове са по добрият вариант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам нужда от смяна, при това истинска, защото на Кремоната и се счупи ключът за Ла струната (все пак е стара китара :punk_guitar:). Или пък вместо да взимам цял комплект (понеже се счупи само ключът за завъртане, не самият метален ключ) да заваря стотинка или нещо такова за временно ползване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам нужда от смяна, при това истинска, защото на Кремоната и се счупи ключът за Ла струната (все пак е стара китара :punk_guitar:). Или пък вместо да взимам цял комплект (понеже се счупи само ключът за завъртане, не самият метален ключ) да заваря стотинка или нещо такова за временно ползване.

 

Такива ключове се продават по тройки и мисля, че струват по 6 кинта...едва ли си заслужава за 6 лв минус стойността на монетата, да търсиш електрожен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 мм шайбичка струва 2 ст. ( да не казвам, че се търкалят по улиците изпаднали от колите) и всеки, който има CO ще я завари. :) Дори пари няма да искат.. А със стотинка става по-красиво но пък си е голяма играчка да се запои със сребърен припой, плаща се а и иска демонтаж от китарата (сваляне на струни, развиване на винтове после настройване и др.) Това е най-евтиния начин - изпробван е. :punk_guitar:

Най-добре нови ключове...ако се намерят подходящи.

 

пп Стотинка не се заварява с електрожен - цветен метал е.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите.Сега се чувствам по-сигурен :girl_witch: .kolio_k , май тези ключове които ми предложи тях ще взема.Пък и други потвърдиха. А EAmechaniX , аз мразя да давам ненужни пари и ключовете са си за смяна.Не е чак толкова нова китарата а и единия ключ доста солидно мърда подозрително.

 

ПП Не съм чак толкова начинаещ , че да не знам как да си вързвам струните ;)

 

Айде чао и пак благодаря !

 

:girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че си от Варна - аз също. Искаш ли да се видим и да ти докажа, че китарата ти не се разстройва от ключовете?

Ей така за спорта, докато все още не си купил заключващите ключове, които според мен вършат работа само ако

имаш тремоло. Или другият вариант е да искаш да сменяш бързо струна ако скъсаш на сцена, или да си толкова мързелив, че да не ти се навиват и връзват струни, което пък не е никак сложно, и не отнема повече време от ''стандартното'' навиване на струни.

пп Китарата ти е твърде нова за да я наречеш стара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи направо ни покажи(кажи) как става,как ги сменяш ти ,вместо да пишете 2 страници излишни неща (спорове),казваш как го правиш пробва момчето и тогава си купува ;убеден съм че по малко време ще ти отнеме Успех

Редактирано от aaaaaaaaiiiiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.