Jump to content
Българският форум за музиканти

Vst ефекти в "камионче"?


Recommended Posts

Фенове, дали може да се направи някой китарен ефект с ЕПРОМ, в който да си слага човек какъвто си избере VST ефект? И купуваш 10 "камиончета", слагаш им каквито се сетиш софтове и свиркаш! Като ти омръзне флашваш с друг и айдеее...

 

Разбира се това трудно ще стане като DIY проект, но някоя компания ако се сети може да понаправи кинти...

 

Никифена, мисли! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфу, дейба. Пак са ме изпреварили гадовете. Ей за т'ва не мога да стана милионер. Каквото се сетя, все някой вече го е измислил... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее, за парите, които струва тоя сандък, можеш да си спретнеш такава PC конфигурация... трябва да си адски тъп да вложиш нещо(като му гледам параметрите), което да го превъзхожда всеки среден домашен комп- 256РАМ? 40 гиги хард? Смешки :dance:

 

П.П. само забележете, че опцията де е с 1гб рам повече струва... около 200 долара :ph34r: Тия акъл нямат

 

Сега прочетох и каква уникална простотия пишат във FAQ: So, why shouldn't I just get a laptop?

Laptops are great. They're also expensive, fragile, and designed to do word processing and spreadsheets, not music

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имат те ...имат :dance:

Като имаш предвид кои го ползват... имам усещането, че колкото по-известен и добър ставаш, толкова повече нараства наивността... :ph34r: Имат пари- плащат

Между другото, оказва се, че стандартен VST НЕ върви на тоя модул! Трябвало да е cross platform което обезсмисля работата.

 

По въпроса, такъв модул е доста труден и до голяма степен- безсмислен. Повечето ефекти и софтуер като цяло е предназначен за пускането му на PC с необходимите ресурси. За да се създаде среда, в която да върви всяко ВСТ, трябва на практика да се "преоткрие" и ореже цялостната архитектура на компа. Ясно е, че има DSP процесори, които са специално предназначени за обработка на сигнали и имат в пъти по-голяма производителност, но ВСТтата не са предназначени да работят с тях... Иначе и аз съм си мислил по този въпрос, но при всички положения е най-малкото нерентабилно. Ако имаш сравнително добър комп с добър аудио интерфейс, можеш да постигнеш перфектен резултат

 

П.П. замисли се за колко години никой не е успял да създаде емулатор на Windows/DOS за МАС или обратно. или пък за Линукс/Юникс. Има там някакви бози, но са далеч от истината. Тук въпроса стои по подобен начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е въпрос на наивност. По-скоро ми се струва, че става въпрос за няколко дреболии:

  • липса на проблеми от несъвместими компоненти - няма "ами този чипсет дали ще има проблеми с този звуков интерфейс или тази DSP карта".
  • по-висока надеждност, дори и от чисто механична гледна точка.
  • SPOR (Single Point Of Responsibility) - устройството и всичките му компоненти, софтуера и поддръжката се предлагат от едно място и няма прехвърляне на отговорности от типа на "ами то дъното си е наред, вероятно звуковата ти карта не добре, обърни се към тези от които си я купил" с последващо "ами то картата си бачка супер, дъното не ти е наред" от другата страна и т.н

Или накратко, принципът на "по-малкото главоболие". Купуваш, пускаш и то работи. Остава ти само да свириш.

 

За ентусиастите ситуацията винаги стои различно, но и ентусиазъм обикновенно има най-вече когато става въпрос за хоби. Когато става въпрос за бачкане, на преден план застава нуждата от минимални усилия/нерви за да си изкарва човек хляба.

 

Може и да греша, но на мен така ми изглеждат нещата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е въпрос на наивност. По-скоро ми се струва, че става въпрос за няколко дреболии:
  • липса на проблеми от несъвместими компоненти - няма "ами този чипсет дали ще има проблеми с този звуков интерфейс или тази DSP карта".
  • по-висока надеждност, дори и от чисто механична гледна точка.
  • SPOR (Single Point Of Responsibility) - устройството и всичките му компоненти, софтуера и поддръжката се предлагат от едно място и няма прехвърляне на отговорности от типа на "ами то дъното си е наред, вероятно звуковата ти карта не добре, обърни се към тези от които си я купил" с последващо "ами то картата си бачка супер, дъното не ти е наред" от другата страна и т.н

Или накратко, принципът на "по-малкото главоболие". Купуваш, пускаш и то работи. Остава ти само да свириш.

 

За ентусиастите ситуацията винаги стои различно, но и ентусиазъм обикновенно има най-вече когато става въпрос за хоби. Когато става въпрос за бачкане, на преден план застава нуждата от минимални усилия/нерви за да си изкарва човек хляба.

 

Може и да греша, но на мен така ми изглеждат нещата. :)

Благодаря за чудесния отговор! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако сложа на масата 3 бона+ в някоя комп. фирма, да си имат късмета да ми бутнат НЕработеща или НЕсъвместима система, не знам де ще им я навра :)

 

А като стана въпрос за съвместимост, ако прочетете внимателно упътването, щото аз до преди малко го разглеждах, реално тая кутийка работи САМО с продукти, които имат ВЕРСИЯ, пригодена за платформата й. И нормално де... само, че рекламата е повече от подмамваща, щото ако нахвърля всичките плъгини, дето ги имам, сигурно 1/10 ще тръгне :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако сложа на масата 3 бона+ в някоя комп. фирма, да си имат късмета да ми бутнат НЕработеща или НЕсъвместима система, не знам де ще им я навра :)

Пожелавам ти здрави нерви ако изпаднеш в такава ситуация. Ще имаш нужда от такива :)

 

Опитай се да обясниш в някоя от тукашните фирми, че картата ти не работи добре на 2 мс латентност, чуват се припуквания и трябва да увеличаваш големината на буфера за да не накъсва. Ако са изключително много на кеф, ще ти пуснат ПЦ-то, ще заредят някоя mp3-ка във Winamp-a, ще те погледнат с 24 каратова усмиква и ще заявят, че звука си е много готин и не намират никакви проблем :)

 

А като стана въпрос за съвместимост, ако прочетете внимателно упътването, щото аз до преди малко го разглеждах, реално тая кутийка работи САМО с продукти, които имат ВЕРСИЯ, пригодена за платформата й

 

Добре си прочел, мисля че стана въпрос точно за това - вземаш животното, слагаш продуктите, които имат специална версия за него и всичко спи. Причината - производителите на софтуер които правят специалната версия имат възможността да използват тестова среда, който е 1:1 с реалната среда. С други думи те могат да тестват на устройство, абсолютно идентично с твоето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя самата тема е малко ламерска, ама ми беше интересна идеята. Не знаех, че има такова устройство, което БДУ много ме изкефи. Разбира се не бих си го купил, но ако не ти дреме за парите е готина играчка!

 

Колкото до това кой го ползва - реклама и пари, нищо повече...

 

А за мнението на Ники съм изцяло съгласен! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Офф 2]

Появявам се. Аз се чудя теб що те няма. Само един път те видях Н/А, а един път даже ти писах офф месидж (не знам стигат ли офф месиджите в Скайпа...). Странна работа... <_>

[/Офф 2]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.