Jump to content
Българският форум за музиканти

Two Chords Pianojam


Ивелин

Recommended Posts

Ако успея да оправя драйверите на аудио картата, ще пробвам да запиша и аз едно пиано отгоре, да стане асъл пиано джем :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Записът е на първо слушане и лееекичко се обърках,главно с ритъма.

Трябваше да обърна повече внимание на заглавието-bmp под въпрос.Търсех да чуя и G7 поне за 4 такта.Тук отново се връщаме на заглавието-Two chords jam.Щото предположих,че щом има C7 и F7,трябва да има и G7 (I7-IV7-V7 прогресия),там по някаква си моя логика.Кой да запомни,че акордите са два,с разни завъртяни преходи.А и ми трябваше малко време да чуя дали мелодията лежи върху C7,а не например върху F7,което би ме насочило към F lydian,ако трябва да следвам логиката на мажорната скала.Прехвърлих си тая информация в разстояние на 4-5 секунди и в крайна сметка си карах по клишетата.Теорията е сложна работа.

Така или иначе много неща не са ми ясни,та всичко ме затруднява.Резултатът,предполагам го показва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

1-во,

Поздравления за всички включили се! (arebegai, emo_tion1, kiusha82, zwero)

По азбучен ред сте джемили, затова и така ви наредих! :butcher:

 

2-ро,

Понеже много голям проблем с тоя ритъм - ъпдейтвах джема с едно "щракам си със пръсти"... (линка най-горе)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вкусно тракче, все такива да ги правиш! :) Ае и аз набързо, не че нещо съм изсвирил, ама не можах да се сдържа.

 

http://soundcloud.com/yotzzo/pianoivelinjam

 

И поздравления за участващите! :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.