Jump to content
Българският форум за музиканти

Производвство в държава


stratevcaster2

Recommended Posts

Тъй като доста се порових и в нета и в чичо Гошо , в доста сайтове имаше една и съща китара ( електроника , дърво , абе всичко ) , но различна държава на производсвто. Давам пример : Dean FBD Dimebag tribute made in USA около 4000 лева (грубо) , и същия модел made in Korea 2200(грубо)

Каква е разликата ? Аз единствено си го обяснявам , не с качеството на работна ръка , а с скъпата работна ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде де, покажи ни ги! Просто пусни два линка.

Покажи ни и цените, спецификации..едно друго...убеди ни, че това,

което си написал е така!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се карай , аз питам възможно ли е това и има ли значение държавата , в която е направен един инструмен ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА ....

друг прост пример - фендер УСА-Мексико

материали + финиш

има "дъска" и "дъска" .. нищо че и 2те са ЧАМ

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм се чудил по тоя въпрос... Примерно с какво моя Ибанец (Индонезия) ще да е по-лош от един японски... :(

 

А един познат музикант (човека е с 35 години професионален стаж), разправя, че един път с негов приятел си менкали Стратокастерите за проба. След неговия си Fender USA който използвал, другия му се сторил като дъска за гладене и си прибрал щатския бързо-бързо... :) (Това може би обяснява, защо Фендерите, които съм ползвал са ми удобни като дъски за гладене :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти се карам, приятелче, просто се опитвам да ти насоча вниманието към двете ''уж''

еднакви китари. А те всъщност не са еднакви. В линка който посочи няма два еднакви модела

Така или иначе не си ни ги показал още и до тогава

в доста сайтове имаше една и съща китара ( електроника , дърво , абе всичко )

Каква е разликата ?

това :whistle: не отговаря на истината и въпросът ти е подвеждащ, и безсмислен, а

темата е за кофата. Няма една и съща китара на двойна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://gearhounds.com/deandimebagfarbeyond...arwithcase.aspx

 

http://www.deanguitars.com/dean_winter_09/Dimebonics_ML.htm Да речем ,че втората има Оригинален флоид , а при първата е лицензиран .

 

П.П :Извинявам се за двойния коментар , пре'бавка с интернета .

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих посъветвал крилатия пич малко да посвири с несправедливо скъпите китарки, после да мисли дали е само от държавата. Хайде да не си говорим общи приказки. Ще дойде време, в което сам ще си отговориш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.