Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Dime Dister


Recommended Posts

Здравейте,

 

та преди няколко месеца си купих Дайм дистър (от форума) и в началото си бачкаше супер. 2 седмици по-късно се развали. Когато дистера е включен и лампичката светне си се чувя резнята, ама като го изключа и няма чиста китара... нищо не се чува :) . Опитах се да го отворя и се оказа със някакви шестограми които не мога да намеря по магазините ( 2.5 е малко,а 3 е голямо :D ) така че не мога да дам и снимки... Ако някой има някаква идея да пише плс.

 

Благодаря предватително. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е торкс (еврейска звезда)?

Вземи кутийката и иди с нея до магазина за инструменти д аги развиеш.

Ако не те кефят тези отвертки на връщане можеш да минеш през магазинз за болтчета и да купиш някакви по-нормални.

Редактирано от L.K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да го отвориш защото шестограмът е инчов с размер 7/64". Американските ефекти: digitech, mxr и други използват такива размери.

 

ЕДИТ: L.K., Пак не може да ги замени с "нашенски" болтчета защото и те са с инчов размер - куца работа :hysterical:

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова сложно - с торксове става.Те имат много размери все някой ще пасне.И аз имах този проблем с един диджитек детметъл и сега си имам спец инструмент само за тях :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ В интерес на истината, преди да си купя такъв "крив" шестограм, ползвах една права отвертка - червена не много голяма за високо напрежение, изолацията и стига до долу. Използват се много за клемореди. Тези отвертки ги продават в магазините. Пасва точно на шестограма!

 

Алтернатива е пилене на 3мм шестограм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то най-трудно да го отвориш... купих си комплектче уж със доста размери ама не става :yes: Сега ще пробвам начина с отвертката и ако успея ще постна снимки... Американска работа... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих го :punk_guitar: ама ако някой ми каже как да махна врътките на потенциометрите :no:

 

И с тях се оправих, след малко ще има снимки :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

06042010620.th.jpg

 

06042010613.th.jpg

 

Не мисля че помага,ама.... Значи аз посвирих докато е отворен и видях че има проблем- когато се мърда ключето за вкл/изкл, лампичката се ебава. Ако някой има някъква идея, защото нищо не разбирам от тия работи :greenangel: ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега ли се сети, че не му разбираш?

Първо провери ключето - то е подложено на натоварване и често дава фира. Ако ти е трудно сипвай всичко в един найлонов плик и го пращай на майстор докато няма други жертви,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз че не разбирам, не разбирам, ама по тая платка кво мога да направя освен да провера ключето... Сега ще взема ново и ще го смена ако пак дава проблем, намерих човек от форума който да го поправи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.