Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ами не исках да правя две отделни теми и затова в една го направих

 

Първо искам да помоля ако може някой да бъде така добър да ми извади солото на клетва на щурците .Знам че е лесно ама аз не съм достатъчно опитен явно още:)ако може на ГП3/4/5 ако не тхт

 

Другото за което искам да питам е за уроци за китара

няма значение какви(видео де)

щото имам само на Джон Петручи(не че е малко:)

плс хелп ми :pray::pray::pray::pray::pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини първо уроците на Петручи от-до и после си търси други :pray: Клетвата ще я извадя кат' се докопам до летвата, щото не е при мен сега :pray::pray:

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Клетвата ще я извадя кат' се докопам до летвата...

Ха-ха-ха-ха-ха-х-ааааа...

:)

 

motorbreath - Ако си послушен мога да ти нарина малко уроци по китара, бас, дръмс и клавишни. Малко, малко - 5 ДВД-та... :)

Обаче трябва да пуснеш тема, че Victor Wooten е най-добрия басист и Клиф му диша пушиляка само. :green: :green: :green: :green: :green:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми.. понеже ме е тръшнала чумата и скоро няма да мога да ида до репетиционната да си взема китарата, горе долу по спомен това беше солото.

5b(7) - (примерно) от пета позиция прави бенд цяла стъпка

5b(7)r5 - същото като горното, само че после връщаш бенда обратно

~~~ - вибрато

14/16 - слайд от 14та към 16та позиция

на четвъртата нота (14ти праг, сол струна) - тука се прави бенд надолу със тремоло арм-а. ако нямаш (като мене), можеш да хванеш 13 позиция с готов бенд до 14-та и като удариш с перото отпускаш бенда обратно до 13та и пак вдигаш до 14. Получава се подобен ефект, ама това е само ако искаш да гъзарееш :metalist:

 

 

e----------------------------------------------------------------------------------------------

b-----------------------------------------------------------------------------------------------

g-------------14--16--14-------------------------------------------------------12b(14)r12~~~

d--------/16----------------14--16--12--14-------------------------------14----------------

a------------------------------------------------14~~~---------------12---------------------

e-------------------------------------------------------14-13-12~~--------------------------

 

 

 

e---------------------------------------------------17b(19)--14b(17)---14---------------

b---------------------15~~--19-19b(20)-19~~------------------------------15/17--15--

g------------14--16-------------------------------------------------------------------------

d---14/16-----------------------------------------------------------------------------------

a--------------------------------------------------------------------------------------------

e--------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

e--14--15--14------14-----------------------------------------------------------------------

b-----------------17------17--15--17--15--14--15--14-------14---------------------------

g--------------------------------------------------------------16--------16--14--16---14---------

d----------------------------------------------------------------------------------------------16~~~-

a-----------------------------------------------------------------------------------------------

e----------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

e-----------------------------------------------12--13b(15)-13~~~--

b--17b(19)--------15~~~----20-------13--------------------------

g------------16----------------------15------------------------------

d---------------------------------------------------------------------

a---------------------------------------------------------------------

e---------------------------------------------------------------------

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче трябва да пуснеш тема, че Victor Wooten е най-добрия басист и Клиф му диша пушиляка само. :green: :green: :green: :green: :green:

Ха ха като му гледам аватара и каринката май няма да стане :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.