Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпроси от поредният начинаещ


samo_gerii

Recommended Posts

Щом няма да свириш класика, не си купувай класическа, а си вземи уестърн.

 

Аз не съм съгласен, попринцип на класическата китара могат да се свирят най-различни неща, някой песни на Металика съдържат рифове свирени на класическа китара. Като цяло класическата китара е един много добър инструмент, който не трябва да бъде пренебрегвам заради името си. Освен това за начинаещ е по-добре, аз съм започнал с класическа китара, струните са по-меки и никога не съм имал проблеми с мазоли по пръстите, или обелване на мъртва кожа, както става при много хора почнали направо с тенекиени. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ем да ама пък за начинаещ според мен е и добре да си земе някакъв ефтин ибанез защото е по-добре да почнеш от тръдното и позле да си на лесното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен много по-добре ще е да си земеш някаква книжка (било учебник, школа и т.н.) и там да си четеш теорията. Много по-добре обяснено е, отколкото в повечето видеоуроци в интернет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класическа китара - http://vbox7.com/play:5a61bd6e

Уестърн китара -

 

Свири на това, което ти харесва. Силно ти препоръчвам класичеката китара, но ако не ти доставя удоволствие да свириш на нея (не ти харесват звукът й или песните които са подходящи за нея) не дей, защото най-вероятно ще се откажеш от китарата и вашите ще се окажат прави :godbless: .

Редактирано от nerven_hamster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мале, това на Карибски пирати наистина много ми харесва!.. Но наистина ли е класическа, защото пише в заглавието акустична. А иначе изрових един линк и долу - гору ми харесва самото звучене - не говоря за точно песента, а просто самото звучене на китарата. А не мога да определя дали е уестърн или класическа::

 

http://www.youtube.com/user/fourteenforeve.../12/t28gV6nPMzo

 

(тази вляво - кафявооранжевата) :godbless:

то точно в този линк не се чува коя китара кой звук произвежда, но се вижда самата китара.

Редактирано от samo_gerii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи попринцип акустичните китари са два вида - класическа и уестърн, където класическата е с найлонови меки струни, а уестърните са с метални струни. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи попринцип акустичните китари са два вида - класическа и уестърн, където класическата е с найлонови меки струни, а уестърните са с метални струни. :godbless:

Ясно.. ето къде си пролича невежството ми относно китарите! Благодаря!

 

пд. Въпросът ми относно китарата в предното ми мнение ( YouTube клипчето) все щое действа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Това не е вярно.

Главата на грифа, защото това не е целия гриф, може да бъде такава и на акустична китара с метални струни:

Един от многото примери:

http://www.dv247.com/assets/products/37622_l.jpg

Това е само начин на изработка на глава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-готиното е, че кат се яви некое момиченце, дори в прокурорска възраст веднага се стичате да помагате и един не се намери да нахрани.... Браво. Същата тема е мааалко по-нодолу, доста по-изчерпателна. Явно толкова търси новото поколение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът не е точно дали темата е коментирана 1000 пъти, а дали питащият пита културно, направил си е труда да попрочете поне важните теми и има някакъв конкретно формулиран въпрос ( а не к'ва китара да си зема-Скуаяр, Корт, или Стагг ама да е до 50лв ако може, най-много...).

 

 

Според мен класическата китара е по-добър вариант заради по-меките струни. Така няма да се откажеш на втория ден защото те болят пръстчетата, а в последствие винаги ще можеш да смениш инструмента според вече оформените ти предпочитания. Учителят определено ще ти е от полза, съветвам те да разбереш кога има урок в театъра и да отидеш да се срещнеш лично с човека (не вярвам да те върне). Преподавателя в последствие ще ти обясни кое, как и защо.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам един въпрос- какъв е нормалния екшън (разстоянието от струните до прагчетата).

(Най-добре го постни отделно тоя въпрос - стана ми интересно и на мен пък някои хора сигурно могат да дадат много компетентен отговор) Като цяло колкото се смята че по-ниското е по-добре, но ако сваляш много може да забръжди или да се получи "плякане" на струните в по-високи прагчета. Ако извиваш разни струни бендовете също трябва да са чисти (при по-малки радиуси на грифа може да стане проблем). Най-важното е да не уморява много ръката и тона да не изфалшивява съществено в по-високи позиции.

 

Понеже вярвам че чакаш "литри, метри и секунди" - при различните типове китари "нормалния" екшън е малко различен. Според мен всичко около 2-3mm на 12-то прагче е приемливоза акустична китара с метални струни, за различните електриески китари се гони нещо около 1мм, суперстратовете могат да бъдат още по-"спортни" . Ако имаш притеснения за тоя на твоята китара що не отидеш при лютиер - сетъпа не е скъпа работа и ако не ти е безнадеждно крив грифа води до много добри резултати.

Редактирано от daniel.hristov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.