Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Въпрос който силно ме притеснява! Пробвал съм да свиря песни на барабани с всички крайници ... И проблема е че нямам координацията и бъркам краката с ръцете... Смисъл при бас-педалите просто ако е по бърз ритъма с палките краката и те се забързват... Та въпроса ми е мога ли да се науча на координация или така ми е вродено и ще си остане така завинаги ? Въпроса е много важен защото се чудя дали да тръгна пак на уроци и това ме притеснява !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че ти е вродено ;) ,абе човек ще ме уморите с тези вапроси.В последно време се начетох на теми от рода:защо не мога да си изправя левия крайник,защо десния ми крак е неподвижен и т.н.Ако се състезаваме за тъпи теми и аз да почвам да пиша.Щом си ходил на уроци,значи това е човека към който трябва да се обърнеш или някой твой приятел барабанист да ти покаже някакви упражнения,и трябва да седнеш и да посвириш разбира се.Не се заяждам,просто ми омръзна от недодялани теми.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си седни на едното нещо и свири. Попитай някой за подходящи упражнения. Трябва ти само достатъчно време, прекарано в упражнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Наистина най - добре някой да ти покаже нещо, но не знам как ти е финансовото положение, социални кръгове и т.н. :hysterical: НО аз ще ти кажа какво репетирах главно когато се сблъсках с този проблем.

 

Значи пускаш метронома на бавно темпопримерно 65. И започваш да удряш чтвъртини едновременно с ръката на фуса и с касата. После като го усетиш добре темпото започваш с осмини в ръката е крака го оставяш такаи постепенно продължаваш и на шестнайсетини и после вдигаш темпото и това е. Не е сложно но изисква време.

 

Друго нещо е да се упръжняваш не само да не забързва крака с ръцете, а и да ги разделиш крака от ръце.Но това ще ми е по трудно да го обясня тук. Ако искаш ми пиши ЛС.

 

А и си изтегли някое друго учебно ДВД! Има ги тези неща там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Youtube - твоя отговор за безплатни уроци :cheers2:

 

мама-тати мама-тати ... както казват старите кучета ... и постепенно ще влезеш в координация

 

нещо което много малко хора знаят - ЧУСТВОТО ЗА РИТЪМ И КООРДИНАЦИЯТА СЕ УЧАТ И СЕ ТРЕНИРАТ!!!

у някой това е по силно, у други по-слабо но то може да се навакса !!!

зависи от теб колко упорит си

 

- потърси си технически упражнения

- гледай най вече слушай разнообразна музика и се опитвай да попиваш квото и както можеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.